Notowania

Biedronka chciała otwierać 150 sklepów rocznie. W pierwszym kwartale przybyły tylko dwa

Na koniec ubiegłego roku znana sieć dyskontów miała 2900 sklepów. Teraz, po pierwszym kwartale 2019 r., ma 2902 placówek. Biorąc pod uwagę ambitne plany sieci, jej rozwój nie jest szybki. Niedawno firma chciała otwierać nawet 150 dyskontów rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Biedronka wciąż rośnie, ale w tym roku zdecydowanie wolniej

W pierwszym kwartale sieć otworzyła co prawda osiem nowych sklepów, ale również zamknęła sześć innych. De facto więc Biedronce przez trzy miesiące przybyły zaledwie dwa sklepy - wylicza serwis "Wiadomości Handlowe".

Tymczasem sieć zapowiadała niedawno, że w najbardziej optymistycznych scenariuszach może otwierać nawet i po 100-150 nowych sklepów rocznie.

"Wiadomości Handlowe" podkreślają, że zwykle portugalska firma otwiera najwięcej sklepów w końcowych miesiącach każdego roku. Ale jednocześnie przypominają, że w zeszłych latach sieć rozrastała się w znacznie bardziej dynamicznym tempie. I tak na przykład w 2013 roku sieć otworzyła 280 sklepów - przy zaledwie 12 zamknięciach. Rok później sieć uruchomiła z kolei 211 placówek - i nie zamknęła żadnej.

Biedronka na Dworcu Centralnym otwarta. Zakaz handlu jej nie dotyczy. Obejrzyj wideo:

W 2018 r. roku sieć otworzyła 122 dyskonty, ale zarazem zamknęła 45 sklepów.

Mimo tego, że trudno mówić w na początku roku o dynamicznym wzroście liczby sklepów, to Biedronka wciąż pozostaje branżowym liderem. Główny konkurent sieci, Lidl, ma obecnie 670 sklepów dyskontowych, Netto - 370, a Aldi - 130.

Biedronka remontuje też część swoich placówek. W pierwszym kwartale tego roku wyremontowano 24 sklepy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-05-2019

pawelnie kumam z jakiego powodu nie mogę iść do Biedronki w niedzielę po flaszkę (do kościoła nie chodzę) -Konstytucja art. 20 "wolność działalności … Czytaj całość

03-05-2019

MrxBiedronka ceny kosmiczne, jakosc mizerna

03-05-2019

Biedronka z prądem.Bidota pińcet plus się ucieszy,bo po wódę będzie miała blisko.

Rozwiń komentarze (35)