Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Biedronka podnosi pensje pracowników. Sieć rozpocznie akcję podwyżek w dyskontach

42
Podziel się:

Biedronka od Nowego Roku podnosi pensję co najmniej o wzrost płacy minimalnej. Sieć handlowa w komunikacie zapewnia, że najwyższe podwyżki otrzymają pracownicy na stanowiskach sprzedawca-kasjer. Firma tym samym rozpoczyna akcję podwyżek w dyskontach.

Biedronka podnosi pensje pracowników. Sieć rozpocznie akcję podwyżek w dyskontach
Biedronka podnosi pensje wszystkim pracownikom. Najwyższe podwyżki otrzymają kasjerzy (Materiały prasowe)

Od 1 stycznia 2022 roku pensje wszystkich pracowników sklepów oraz centrów dystrybucyjnych Biedronki wzrosną o około 8 proc. Wysokość podwyżki będzie uzależniona od doświadczenia, indywidualnych zadań oraz stanowiska. Sieć handlowa zamierza przeznaczyć na ten cel ponad 142 mln złotych w skali roku.

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo trudnego czasu pandemii w poprzednich latach również przeprowadzaliśmy podwyżki. Chcąc być pracodawcą pierwszego wyboru w branży handlowej dbamy również o szereg przekraczających rynkową średnią benefitów oraz wsparcie w okresie świątecznym - powiedział Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka, cytowany w komunikacie.

Pensje w Biedronce po podwyżkach

W przełożeniu kwotowym miesięczne pensje wzrosną od 200 do 250 złotych brutto. To kwota podobna do podwyżki płacy minimalnej, która od przyszłego roku wzrośnie z 2800 do 3010 złotych brutto. Łącznie podwyżki obejmą ponad 60 tys. zatrudnionych.

Zobacz także: Karp droższy o blisko 300 proc. Będzie nas stać na 12 dań?

Po podwyżkach sprzedawca-kasjer rozpoczynający pracę w sieci zarobi przynajmniej od 3460 złotych do 3800 złotych. Jeżeli natomiast będzie posiadać trzyletni staż, to widełki te zwiększą się do poziomów od 3600 złotych do 4050 złotych. Początkujący kierownik natomiast dostanie nie mniej niż 5100 złotych.

Wzrosną też pensje pracowników centrów dystrybucyjnych. Magazynier z najmniejszym doświadczeniem zarobi co najmniej 3800-4100 złotych. Inspektor ds. administracyjno-magazynowych będzie mógł liczyć na pensję w granicach 4650-4950 złotych. Wszystkie podane wyżej kwoty to oczywiście pensje brutto.

Skąd różnice w płacach? Biedronka nie podaje tej informacji, jednak przed kilkoma miesiącami na zróżnicowanie płac zwracali uwagę związkowcy z NSZZ "Solidarność", którzy domagali się wyrównania płac dla wszystkich pracowników Biedronki.

Początek fali podwyżek

Biedronka tym samym rozpoczęła bieg w sztafecie, do której najprawdopodobniej wkrótce dołączą kolejne dyskonty. Sieć należąca do Jeronimo Martins od kilku lat podnosi płace pracowników w styczniu, czym rozpoczyna "sezon podwyżkowy".

Na coroczne podwyżki decydują się również przedstawiciele sieci handlowych należących do grupy Schwarz. Lidl i Kaufland zazwyczaj ogłaszają kwoty podwyżek w styczniu lub w lutym, a wchodzą one w życie od marca.

W 2021 roku do sztafety dołączyły też hipermarkety. Auchan podniósł płace swoich pracowników w maju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
anna
2 lata temu
Jasne ja dostane .A do garka dziecia nie dam bo nie wiem za co mam płacic rachunki czy jedzenie-fikcja
Hjjj
2 lata temu
Po 10 latach w biedrze marne 3200zł.Jedyne co to zwolnic sie i zas przyjac.
Arters
2 lata temu
Nie zapomnijcie jeszcze napisać że każda podwyżka liczy sie z obniżka premii. O tym już tak chętnie nie mówią.
Marco Wawa
2 lata temu
Proszę nie kłamać. W Biedronce nie można pracować więcej niż 164 godziny w miesiącu. Jeżeli ktoś pracuje po 10 godzin dziennie, to idzie do pracy 16 - 17 dni w miesiącu. Tutaj ten dyskont bardzo tego przestrzega. Wiem, bo sam pracowałem ponad 3 lata. W tym miesiącu porzuciłem tą pracę, bo otwieram własną firmę.
Taka nowy ład...
2 lata temu
Co mają powiedzieć osoby niepełnosprawne którzy zarabiają 2062 zł najniższą krajową niemają żadnej renty ani żadnego dodadki muszą pracować za grosze po 12godzin 180godzin miesięcznie żeby kupić leki żywność wszysto poopłacać i to w jedynym z najdroszych mieście w Polsce nawed Ukrainiec niechcą pracować za 3000 netto a niepełnosprawnych zatrudnia się za najniższą krajową 18zł brutto
...
Następna strona