Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Bitcoin pobił kolejny rekord - 55 tys. dolarów. To ponad 200 tys. zł

23
Podziel się

We wtorek bitcoin przebił magiczną barierę 50 tys. dol. W piątek około 19. kosztował już 54,8 tys. dol. Około 20 przebił barierę 55 tys. dol. Dojdzie do 60 tys.? Na razie wrócił po 15 minutach poniżej 55 tys. dol. Inwestorzy zacierają ręce. W grudniu wart był 20 tys. dol., w styczniu 30 tys. dol.

Bitcoin pobił kolejny rekord - 55 tys. dolarów. To ponad 200 tys. zł
Bitcoin ponownie osiąga niemal rekordową wartość (Pexels)
bDINFObV

Bitcoin ciągle w górę, a w tym samym czasie tradycyjne waluty lecą w dół, ze względu na kryzys gospodarczy wywołany pandemią. Najpopularniejsza kryptowaluta ma się bardzo dobrze już zreszta od kilku miesięcy.

Jednak to, co dzieje w ostatnich dniach, nie ma precedensu. W połowie grudnia za jednego bitcoina trzeba było zapłacić 20 tys. dolarów, na początku stycznia 30 tys. dolarów, a teraz przebił barierę 55 tys. dolarów.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski: brytyjskiego wariantu koronawirusa będzie w Polsce coraz więcej
bDINFObX

W naszej walucie te wyceny robią jeszcze większe wrażenie. W przeliczeniu, kurs z wtorku dawał za jednego bitcoina ponad 180 tys. zł. Oznacza to, że za dwa bitcoiny można było już kupić mieszkanie. Bitcoin wart 55 tys. to już ponad 203 tys. zł. 

Przypomnijmy też, że choć bitcoina nazywamy wirtualną walutą, to z waluta w tradycyjnym rozumieniu nie ma wiele wspólnego. Choć oczywiście można nim zapłacić. Jednak przed inwestowaniem w bitcoina lepiej się dobrze zastanowić.

bDINFOcd

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wielokrotnie ostrzegała przed kryptowalutami i oszustami, którzy wykorzystują niewiedzę ludzi mamionych wizją wielkich zysków bez ryzyka.

Poprzednia bańka na bitcoinie skończyła się wraz z 2017 rokiem. Wtedy jego notowania spadły z hukiem z blisko 20 tys. dolarów do niewiele ponad 3 tys. Jak i kiedy skończy się obecne szaleństwo, nikt nie jest w stanie przewidzieć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDINFOcy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
Ritter
1 tyg. temu
Można by jeszcze do tego dodać ze bardzo wiele osób popełni samobójstwo i bardzo wiele osób trafi do więzienia
malek
1 tyg. temu
Jeszcze niedawno było 10 tys. Wzrost do 50 tys. to 500%. Teraz do 100 tys. to tylko 100%. Może się wydawać, że to niewiarygodne, ale nie takie rzeczy się zdarzały.
ajwaj
1 tyg. temu
Piramidy to tylko w EGIPCIE ha, ha, ha, ha, ha???
bDINFOcz
stachecki
1 tyg. temu
Dlaczego KNF nie ostrzega przed parabankami?? Dlaczego nie ostrzega przed ZUSem???
free
1 tyg. temu
wchodzi ulica
...
Następna strona