Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bloki z wielkiej płyty ze wsparciem rządu. Będą pieniądze na remonty

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce przeznaczyć miliardy złotych na dopłaty do remontów bloków z wielkiej płyty. Choć budynki te są całkowicie bezpieczne, to rząd chce dać pieniądze na inwestycje, które wzmocnią połączenia między płytami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rząd chce dać pieniądze na remonty bloków. (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

To jedno z założeń projektu nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji. Resort rozwoju poinformował w środę, że we wtorek trafił on do konsultacji. Oprócz wsparcia finansowego remontów bloków, zakłada on także dopłaty do remontów budynków komunalnych i do montażu odnawialnych źródeł energii.

W przypadku bloków z wielkiej płyty, pieniądze mają być przeznaczone na wzmocnienie połączeń między warstwą fakturową a warstwą konstrukcyjną w płytach wielowarstwowych za pomocą metalowych kotew.

Dodatkowo można liczyć na finansowe wsparcie przy termomodernizacji, "zwłaszcza w sytuacji, gdy montowane są nowe warstwy ocieplenia stanowiące dodatkowe obciążenie dla łączników będących elementami płyty wielowarstwowej".

Obejrzyj też: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej, niż manufaktura skarpetek

Ministerstwo chciałoby przeznaczyć na dopłaty 7 mld zł. W środę wiceminister Artur Soboń po raz kolejny podkreślił, że "wielka płyta" jest w pełni bezpieczna i może służyć kolejnym pokoleniom, ale trzeba o nią dbać.

Dodatkowo projekt nowelizacji ustawy ma też zagwarantować dodatkowe pieniądze gminom remontującym budynki komunalne. Premia remontowa ma wynosić 50 proc., a w przypadku budynków wpisanych do rejestru zabytków - 60 proc.

Pieniądze mają się znaleźć też dla tych, którzy przeprowadzając termomodernizację, zainstalują w budynkach odnawialne źródła energii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2019

Uszatek 60cio latekI na krowy, nie zapomnijcie o krowach ! Drodzy PIS owcy , w DUŻYCH miastach nie wygracie ,nawet gdybyści góry złota obiecali !

29-05-2019

brrrrra rosyjski TVN jakiegoś starca ksywa Król wygrzebał do opluwania PiS=Polaków

29-05-2019

Olsztyniak😎Ja słyszałem że chlew pisoracki obiecał że się wyślą na marsa i tam będą żyli i rządzić w to im uwierzę 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Rozwiń komentarze (462)