Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bon turystyczny przegłosowany. 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością

Sejm przyjął w środę po południu projekt ustawy o bonie turystycznym. Rodzice otrzymają dodatkowe 500 złotych na każde dziecko lub 1000 złotych na dziecko z niepełnosprawnością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bon turystyczny dla 2,4 mln rodzin. Skorzysta ponad 6 mln dzieci

W środę Sejm przegłosował ustawę, odrzucając przy tym poprawki Senatu. To oznacza, że na dodatkowe pieniądze nie będą mogli liczyć m.in. emeryci i renciści.

Większość parlamentarna odrzuciła tę poprawkę, argumentując to tym, że ta grupa społeczna otrzymuje wsparcie z innych źródeł. Na przykład z tzw. 13. emerytury.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą pieniądze będą przysługiwać na każde dziecko, nie będzie żadnego progu dochodowego. Będzie to 500 złotych na każdego potomka i 1000 złotych na dziecko z niepełnosprawnością.

Obejrzyj: Bon turystyczny nie dla emerytów. "Nie było już potrzeby mobilizowania elektoratu”

Pieniądze będzie można wykorzystać do marca 2022 roku. Co istotne, wszystkie dzieci które urodzą się do końca 2021 roku również nabędą prawa do otrzymania bonu turystycznego.

Bonem będzie można opłacić np.: pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym.

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2020

nbnemeryci nie dostaną bonu bo "otrzymuje wsparcie z innych źródeł. Na przykład z tzw. 13. emerytury". A przecież rodziny z dziecmi tez … Czytaj całość

16-07-2020

jajajajaja nie rozumiem, po co dawać wyprawkę na dziecko, jak jest wypłacane 500+?

15-07-2020

zxcvDobrze, że chociaż w bonie, a nie w gotówce, bo dzieciaki patologii na pewno by nie skorzystały. Ale jak już dawać, to wszystkim po równo.

Rozwiń komentarze (73)