Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Bon turystyczny przegłosowany. 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością

73
Podziel się:

Sejm przyjął w środę po południu projekt ustawy o bonie turystycznym. Rodzice otrzymają dodatkowe 500 złotych na każde dziecko lub 1000 złotych na dziecko z niepełnosprawnością.

Bon turystyczny dla 2,4 mln rodzin. Skorzysta ponad 6 mln dzieci
Bon turystyczny dla 2,4 mln rodzin. Skorzysta ponad 6 mln dzieci (East News)
bEJyvSCZ

W środę Sejm przegłosował ustawę, odrzucając przy tym poprawki Senatu. To oznacza, że na dodatkowe pieniądze nie będą mogli liczyć m.in. emeryci i renciści.

Większość parlamentarna odrzuciła tę poprawkę, argumentując to tym, że ta grupa społeczna otrzymuje wsparcie z innych źródeł. Na przykład z tzw. 13. emerytury.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą pieniądze będą przysługiwać na każde dziecko, nie będzie żadnego progu dochodowego. Będzie to 500 złotych na każdego potomka i 1000 złotych na dziecko z niepełnosprawnością.

bEJyvSDb
Zobacz także: Obejrzyj: Bon turystyczny nie dla emerytów. "Nie było już potrzeby mobilizowania elektoratu”

Pieniądze będzie można wykorzystać do marca 2022 roku. Co istotne, wszystkie dzieci które urodzą się do końca 2021 roku również nabędą prawa do otrzymania bonu turystycznego.

Bonem będzie można opłacić np.: pobyt w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, na kolonii, obozie harcerskim, sportowym czy rekreacyjnym.

bEJyvSDh

Dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJyvSDC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(73)
zxc12
rok temu
po co dawać coś na siłę, oni tego nie chcą oni chcą trzaska, więc uszczęśliwiać wbrew. piniędzy nie ma nie nie będzie, tak mawiał ich idol
Jan
rok temu
Mam dwoje dorosłych dzieci. Nigdy mi nikt na nie nie dokładał. Całe życie pracuję. Kolejny raz będę przymusowym sonsorem cudzych Brajnków i Jesiczek. Jedyne co PIS miał mi dać to 8 tys. wolne od podatku i ... Duda mnie okłamał. A emeryci? Naiwni zagłosowali za PIS, a ten ma ich po wyborach w ... Zresztą górników, rolników i wielu innych też.
Inny
rok temu
ciekawe co dostaną 30+ single utrzymający ten kraj nie majac czasu i kasy na wypoczynek. Fajnie się wam nas okrada ? Najlepiej dajmy jeszcze srednią krajową bezrobotnym. Ten kraj zajezdza porządnych ludzi promując patologie. Wszystcy przestańmy pracować wyciągać łapy po wszystko bo nam sie nalezy bedzie za chwile fajnie.
bEJyvSDD
mgr ekonomii
rok temu
To dyskryminacja innych ludzi! Np.emerytów czy pracowników...Ktoś powinien to zaskarżyć! I dlaczego tylko dla firm turystycznych?WSZYSCY JUŻ DOSTAJĄ TYLKO HARUJĄCY NA TO ----NIC!
tolo
rok temu
a hotelarze będą czeeeeeekać na zwrot kto wie jak długo. sami będą rezygnować z tego dobrobytu
...
Następna strona