Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Branża budowlana poza kryzysem. "Szczyt inwestycji, rekordowy rok"

- Jesteśmy absolutnie na szczycie inwestycji, jeśli utrzymamy to przez kilka lat to jest super-komfortowa sytuacja. Więcej inwestycji już nie będzie. To idealna sytuacja do utrzymania miejsc pracy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud, pytany o gigantyczne inwestycje w branży budowlanej. - O cięciu pensji w ogóle nie myślimy, wzrostu płac też nie było. Wypłaciliśmy premie za zeszły rok, wszystko funkcjonuje tak, jakby nic się nie stało. Mamy kolejny rekordowy rok, więc o cięciach pensji nie możemy mówić - dodał. Pytany o brak pracowników oraz ściągnie ludzi ze Wschodu odparł, że zwiększenie zatrudnienia jest konieczne, gdy rosną inwestycje. - Ostatnie dwa lata nie są wzrostowe, to stabilizacja na szczycie. Skurczą nam się środki unijne, więc inwestycje się zmniejszą. Brak pracowników nam nie grozi, sytuacja się uspokoiła - powiedział Grzeszczak.

25 reakcji
6
5
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
czaszef
2 lata temu
Artykuły sponsorowane powinny być oznaczane. Spadek w budownictwie w dużych miastach polski wynosi około 50%. Banki wymagają już prawie 50% wkładu własnego, więc nie ma widoku, aby to się szybko podniosło. Takie pajacowanie, jak te wywiad, ma na celu wyłącznie jak najdłuższe podtrzymanie cen.
Trebor
2 lata temu
Zadowolony z rentowności??? Zysk netto 11mln przy obrotach 1,1mld??? Przecież to jest taniec na linie - albo się spadnie na "właściwą" stronę, albo leci się w przepaść! To jest mowa dla akcjonariuszy i giełdy: "...jest wspaniale, więc o co Ci chodzi...?".
Ruuu
2 lata temu
Erbud niech napiszą jakie kary nakładają na podwykonawców oni zawsze na plus
Chups
2 lata temu
Ale bajki opowiadają od marca zarabiam po 2 tyś bo nie ma pracy wszystko stoi oprócz wykończenia mieszkań. Nikt nie zaczyna inwestycji wszyscy się boją co będzie.
Chups
2 lata temu
Ale bajki opowiadają od marca zarabiam po 2 tyś bo nie ma pracy wszystko stoi oprócz wykończenia mieszkań. Nikt nie zaczyna inwestycji wszyscy się boją co będzie.