Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Branża weselna do odmrożenia w kwietniu lub w maju? Zależy od pogody

55
Podziel się

Kiedy młode pary będą mogły świętować wesela w gronie choćby najbliższej rodziny i przyjaciół? "Celujemy w okres, kiedy będzie znacząco cieplej i część eventów rodzinnych przeniesiemy na otwartą przestrzeń" – powiedziała Olga Semeniuk. Trudno powiedzieć, czy to już w kwietniu, czy dopiero w połowie maja.

Branża weselna do odmrożenia w kwietniu lub w maju? Zależy od pogody
Olga Semeniuk nie ma dobrych informacji dla branży ślubnej. Trzeba czekać jeszcze co najmniej miesiąc na "odmrożenie" wesel (Twitter)
bDRZNCER

- Kiedy odmrożenie gastronomii? Patrzymy na możliwość otwierania ogródków, funkcjonowania na otwartej przestrzeni. Musimy uzbroić się w cierpliwość – powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii na antenie Radia Zet.

Przyznała, iż branża weselna będzie musiała poczekać, aż temperatury wzrosną na tyle, że będzie można imprezy rodzinne przenieść na dwór. Trudno więc dziś wyrokować, czy wesela będą mogły odbywać się już w kwietniu, czy raczej dopiero w pierwszej połowie maja.

Być może lepsze wiadomości będzie miała dla branży eventowej. Z jej przedstawicielami wicepremier spotkać się ma w poniedziałek. Wiceminister powiedziała, że pojawił się pomysł, by dopuścić do organizacji kongresów medycznych, w których udział wezmą zaszczepieni medycy. - Branża eventowa pewnie przyjdzie z kolejnymi pomysłami – zapewniła Semeniuk.

bDRZNCET
Zobacz także: Warmia i Mazury. Wracają obostrzenia. "Hotelarze będą musieli wypraszać gości"

Sytuacja na Warmii i Mazurach

Wiceminister odniosła się również do kwestii planowanego na poniedziałek wielkiego protestu przedsiębiorców z Warmii i Mazur. Od soboty w województwie tym obowiązują ograniczenia niewprowadzone w innych regionach. Hotele nie kwaterują gości, zamknięte zostały sklepy w galeriach handlowych (z niewielkimi wyjątkami), nie działają instytucje kultury.

bDRZNCEZ

Przypomnijmy, że na 1 marca zapowiedziany został protest warmińsko-mazurskich hotelarzy w Warszawie. Regionalny lockdown ma obowiązywać przez dwa tygodnie, ale nie ma gwarancji, że nie zostanie przedłużony. Tak jak nie ma pewności, że ograniczenia nie zostaną wprowadzone w innych regionach, w których sytuacja epidemiczna zacznie wymykać się spod kontroli.

- Mam jedynie obawy o zdrowie i życie Polaków i czy tego typu zgrupowania, masowe protesty nie spowodują jeszcze większego rozprzestrzeniania się koronawirusa – powiedziała Olga Semeniuk.

Zapytana, czy będzie dodatkowa pomoc dla przedsiębiorców z Warmii i Mazur, podkreśliła, że "każde narzędzie i instrument z tarczy branżowej będzie przedłużany".

bDRZNCFa

-To ZUS, postojowe, mała dotacja do 5 tys. zł i dopłaty do pracowników na etatach i zleceniach – powiedziała wiceminister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRZNCFu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(55)
leyor
miesiąc temu
Nich urzędnicy zaczną od siebie i zrezygnują z wypłaty na rok. To będzie solidarność z narodem. Ciekawe czy przeżyją. Urzędnicy z sanepidu, ZUS-u, skarbówki i posłowie i senatorowie też powinni się przyłączyć i zrezygnować z wypłaty miesięcznej.
hit
miesiąc temu
Tej kobiety nie da się słuchać , ona wie najlepiej, jest najmądrzejsza , pozjadała wszystkie rozumy działaczy z pisu.
Mario
miesiąc temu
ZARAZ ZARAZ...czegoś tutaj nie rozumiem. Równo rok temu w okresie kwiecień-maj WSZYSTKO było zamykane przez PIS bo COVID19. W tym roku w tym samym okresie się OTWIERAMY ?? gdzie sens i gdzie logika ?
bDRZNCFv
Ekonomy class
miesiąc temu
Partnerki chwilowe proszą o dalszy zakaz nieuczciwej weselnej konkurencji.
Magda
miesiąc temu
A kiedy w końcu szkoły otworzycie? Edukacja rozumiem ze żadnego priorytetu nie ma. Naród ma być głupi, bo łatwiej będzie nim sterować.
...
Następna strona