Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit. Doradca byłego premiera Wielkiej Brytanii: "Boris Johnson jeszcze zatriumfuje"

Losy porozumienia ws. brexitu są wciąż niepewne. Zdaniem Daniela Korskiego, doradcy byłego brytyjskiego premiera David Camerona, należy zapytać nie "czy", ale "kiedy" dojdzie do brexitu. - Ten proces rozpocznie się na początku przyszłego roku - prognozuje rozmówca money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(chartwellspeakers.net)
Daniel Korski, doradca byłego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona. (Fot: chartwellspeakers.net)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson traci cierpliwość. Zapowiedział, że w przyszłym tygodniu złoży wniosek o rozwiązanie parlamentu. Powód? Brak przyjęcia szybciej ścieżki legislacyjnej ws. umowy brexitowej.

- Jeżeli deputowani potrzebują więcej czasu, by zapoznać się z tą wspaniała umową, to dostaną go - skomentował Johnson i dodał, że "dobiegł końca okres użyteczności parlamentu".

Przyspieszone, powszechne wybory miałyby się odbyć 12 grudnia. Jednak zdaniem Daniela Korskiego, doradcy byłego brytyjskiego premiera David Camerona, ten scenariusz nie wchodzi w grę, a losy brexitu potoczą się zupełnie inaczej.

- Jest niemal pewne, że Wielka Brytania opuści Unię. Pytanie nie brzmi "czy", ale "kiedy" – mówi money.pl Daniel Korski, doradca byłego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.

I dodaje: - Sam brexit na pewno się przesunie. W tym czasie Boris Johnson przepchnie przez parlament umowę i ogłosi swój triumf. Zakładam, że wydarzy się to do końca tego roku, a na początku przyszłego rozpocznie się proces opuszczania Wspólnoty przez Wielką Brytanię.

Przypomnijmy, że referendum ws. brexitu odbyło się w czasie kadencji Davida Camerona. Zdaniem Korskiego, ten krok był błędem.

- Już wtedy uważałem to za zły pomysł. Tłumaczyłem premierowi, że ciężko będzie wypracować przewagę za pozostaniem w Unii. Ale Cameron twierdził, że Wielka Brytania doszła do momentu, w którym musi ocenić, jak czuje się jako członek Unii. Będąc demokratą uznał, że należy dać ludziom możliwość decydowania w tej kwestii – wyjaśnia Korski.

I puentuje: - Jest mi bardzo przykro z powodu brexitu, mam nadzieję, że mimo to Unia i Wielka Brytania pozostaną w dobrych relacjach.

Obejrzyj: Pracownikom trzeba dać dwa prawa
(( video_player https://video.wp.pl/mid,2044421,klip.html true #adv=1# )

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

nie Twój nickwielka brytania - najgłupszy kraj w całej unii

25-10-2019

jaskonczcie juz, UK wyjdzie z UE teraz lub w przeciegu roku i nikt tego nie zmieni, zaakceptujcie to i przestancie plakac,

25-10-2019

opaplakac bedzie uk.

Rozwiń komentarze (6)