Notowania

Brexit może zostać opóźniony. PE przyjął rezolucję

Odroczenie wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE jest możliwe, jeśli Londyn o to wystąpi i poważnie umotywuje - stwierdził Parlament Europejski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Z przyjętej rezolucji wynika, że PE popiera tylko "uporządkowany brexit".

"Parlament Europejski jest otwarty na ewentualne przedłużenie okresu negocjacyjnego przewidzianego w art. 50, jeżeli zażąda tego Zjednoczone Królestwo, pod warunkiem, że jest to uzasadnione i ma konkretny cel, taki jak uniknięcie brexitu bez porozumienia, przeprowadzenie wyborów powszechnych lub referendum, uchylenie art. 50 lub zatwierdzenie umowy o wystąpieniu" - informuje w komunikacie po sesji PE.

Z przyjętej rezolucji wynika, że PE popiera "uporządkowany brexit", czyli skoordynowany i zaplanowany proces występowania Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej realizowany zgodnie z wynegocjowaną przez obie strony umową.

Zobacz także: Reparacje wojenne. Motyw złego Niemca wraca jak bumerang

Jednocześnie posłowie w dokumencie ostrzegają, że Parlament odrzuci umowę, jeśli nie będzie w niej "mechanizmu ochronnego".

Przeciwnicy twardego brexitu w brytyjskiej Izbie Gmin już raz zablokowali premierowi Johnsonowi możliwość wyprowadzenia W. Brytanii z UE bez umowy.
Twardy brexit to poważne zagrożenie. Brytyjski rząd odtajnia raport

Unijni posłowie zaznaczają, że w świetle ostatnich wydarzeń w Zjednoczonym Królestwie Brytyjczycy musieliby przyjąć pełną odpowiedzialność za "brexit bez porozumienia" oraz wynikające z niego poważne konsekwencje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2019

ErMieszkam w UK I musze powiedziec ,ze cala ta sytuacja wynikla z tego przede wszystkim ,ze Anglicy w znakomitej wiekszosci sa niedouczeni I nie znajacy … Czytaj całość

18-09-2019

RadBzdury mieszkam w uk 14 lat mam dobreeee pieniądze i tam nikt nie gada o brexicie to tylko w pl najwiecej gadają no bo oczym

18-09-2019

POLEXITBREXIT = wolna WB !!!!!!!!! Kiedy Polska ????

Rozwiń komentarze (22)