Trwa ładowanie...
bELitemZ
Notowania
Przejdź na

Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Drogi, koleje - tak"

W ramach budżetu UE i funduszu odbudowy do Polski popłyną setki miliardów złotych. Część zasili budowę CPK? - Środki europejskie mogą być wykorzystane do sfinansowania infrastruktury około-lotniskowej. Pamiętajmy, że te pieniądze nie mogą być przeznaczane na budowę lotnisk, ale drogi, koleje już tak - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. - Trudno mówić o kwotach, czy to będzie 100 milionów czy 100 miliardów. Musimy sprawdzić całościowe potrzeby. Choćby koleje - to są analizy, obliczenia, gdzie można je wybudować, jaka jest dokumentacja, gdzie są pozwolenia na budowę i co możemy robić w ramach perspektywy 2021-2027, pamiętając o ramach czasowych - dodała.

2612 reakcji
1379
313
920
Podziel się
Komentarze (920)
zobacz więcej komentarzy (920)
bELitenl
KOMENTARZE
(920)
VREDNY
rok temu
Skoro UE dołoży do dróg i kolei to trzeba zrobić megaprojekt skomunikowania lotniska z resztą kraju i wybudować lub zmodernizować wszystkie drogi i koleje powiązane z lotniskiem w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od lotniska, szybkie trasy dojazdowe do autostrad, szybką kolej do najbliższych miast - wyciągnąć z UE tyle kasy ile się da. Przy okazji zmodernizuje się nawierzchnię dróg połowy województwa ;)
Rufus
rok temu
Chory megalomański pomysł króla nowogrodzkiego. LOT lata z Okęcia i do Tokio i do LA, i do Miami, i do Bangkoku. Że o NY i Pekinie nie wspomnę. Do Australii musisz się i tak przesiąść w Azji. Do Ameryki Płd. najkorzystniej i najtaniej z Lizbony, Madrytu, Paryża i Londynu. Po jakie licho nam hub. Na Okęciu nawet przed pandemią hulał wiatr. Lotnisko ożywało głównie w wakacje zza sprawą czarterów. Podobnie z przekopem. Już nie trują o znaczeniu handlowym, bo nie ma ono sensu, przy znikomym znaczeniu Elbląga. I w obecności wielkich portów Gdańsk i Gdynia. To zaczęli bełkotać o znaczeniu militarnym. Marynarka Wojenna ryczy ze śmiechu (po cichu), bo przez ten strumyk nie przepłynie żadna większa jednostka. Co najwyżej kilka kajaków pancernych. Kupa nieudaczników, która za glosy rozdała co zastała w kasie, a jak się skończyło, to się drukuje miliardy pustych pieniędzy. Pokolenie pamiętające Gierka, wie co to znaczy. Kasa z UE zamiast na walkę z efektami pandemii pójdzie na łatanie kosmicznej dziury budżetowej. Radzę też pamiętać o złocie, które Pis po tylu latach sprowadziło do kraju. Po co? Gdzie jest i czy jeszcze jest??
Wxyz
rok temu
W obecnej sytuacji to lotnisko jest nie potrzebne,bo niema komu latać..Lepiej rozbudować pozostałe lotniska
bELitenD
roki
rok temu
Lotnisko Cargo i w okol niego hurt prosto z palet wykonczy Wolke Kosowska, Bronisze ect tansze jablka i pomarancze ,mango avocado itd w Warszawie i Lodzi
sk
rok temu
A po co Wam lotniska jak pis zabierze paszporty i tylko swoi będą wylatywać, a na to Okęcie starcz\y aż nadto!!!!!!!
...
Następna strona