Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg. Ekspresowo miedzy Warszawą, Kielcami a Krakowem. Trasa oddana przed terminem

Ekspresowo między Warszawą, Kielcami a Krakowem! W środę kierowcy pojadą oddanym do użytku fragmentem drogi S7 w woj. świętokrzyskim. Co warto podkreślić: Budimex S.A. wykonał swoje zadanie przed terminem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Ciąg główny skarżyskiego odcinka S7 i węzeł Skarżysko Kamienna Zachód będą udostępnione na prawie 5 miesięcy przed terminem (Fot: -)

Na kilka miesięcy przed terminem udostępniona zostanie droga ekspresowa S7 między granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną. Nowym blisko 8-kilometrowym odcinkiem kierowcy pojadą już od 18 grudnia 2019 r., a to oznacza, że także od środy będą mieli do dyspozycji około 200 kilometrów drogi ekspresowej S7 od granicy woj. małopolskiego i świętokrzyskiego w kierunku Warszawy – cieszy się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca – Budimex S.A. powinien zrealizować inwestycję na odcinku drogi ekspresowej S7 od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej do maja 2020 roku. Przyzwyczajeni jesteśmy do opóźnień, a tymczasem spółka już na początku tego roku złożyła deklarację, że dołoży starań, aby ciąg główny był udostępniony kierowcom jeszcze do końca 2019 r.

Kolejna droga bez wykonawcy. GDDKiA zerwała kontrakt
Budowa dróg. Kolejny kontrakt zerwany, GDDKiA: "wina wykonawcy"

Dzięki nowej drodze znacznie skrócony zostanie czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem. GDDKiA zapewnia, że poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego, a wyprowadzenie ruchu ciężkiego z miasta przyczyni się do poprawy komfortu życia mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Dzięki wybudowaniu skarżyskiego odcinka drogi S7 zniknie ostatni jednojezdniowy fragment między granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą.

Cała droga na odcinku 200 km od granicy województwa małopolskiego w kierunku stolicy będzie miała parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. To oznacza, że na terenie województwa świętokrzyskiego droga nr 7 będzie już ekspresowa na całej długości.

Obejrzyj: Podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce nieuniknione. "Jedyna droga"

Puste place budów mogą nas w 2019 r. straszyć podobnie jak w 2011 i 2012 r.
Budowa dróg to tylko kłopot. Polskie firmy rosną w siłę, unikając tych kontraktów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi krajowe, s7, gddkia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2019

swietokrzyskieA za PO zbudowano w ciągu 8 lat tylko 400 km dróg szybkiego ruchu. Wstyd na całą Polskę.

17-12-2019

Propaganda-sukcesu?Prosze zauwazyc, ze do ukonczenia CALEGO przebiegu drogi Warszawa - Krakow jeszcze daleko!

17-12-2019

j23te mapki takie małe że nic nie widać ale za to na reklamie to każdy szczegół

Rozwiń komentarze (57)