Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg. Ekspresowo miedzy Warszawą, Kielcami a Krakowem. Trasa oddana przed terminem

57
Podziel się:

Ekspresowo między Warszawą, Kielcami a Krakowem! W środę kierowcy pojadą oddanym do użytku fragmentem drogi S7 w woj. świętokrzyskim. Co warto podkreślić: Budimex S.A. wykonał swoje zadanie przed terminem.

Ciąg główny skarżyskiego odcinka S7 i węzeł Skarżysko Kamienna Zachód będą udostępnione na prawie 5 miesięcy przed terminem
Ciąg główny skarżyskiego odcinka S7 i węzeł Skarżysko Kamienna Zachód będą udostępnione na prawie 5 miesięcy przed terminem (GDDKiA, -)
bEExVWeZ

Na kilka miesięcy przed terminem udostępniona zostanie droga ekspresowa S7 między granicą województw mazowieckiego i świętokrzyskiego a Skarżyskiem-Kamienną. Nowym blisko 8-kilometrowym odcinkiem kierowcy pojadą już od 18 grudnia 2019 r., a to oznacza, że także od środy będą mieli do dyspozycji około 200 kilometrów drogi ekspresowej S7 od granicy woj. małopolskiego i świętokrzyskiego w kierunku Warszawy – cieszy się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z podpisaną umową, wykonawca – Budimex S.A. powinien zrealizować inwestycję na odcinku drogi ekspresowej S7 od granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego do Skarżyska-Kamiennej do maja 2020 roku. Przyzwyczajeni jesteśmy do opóźnień, a tymczasem spółka już na początku tego roku złożyła deklarację, że dołoży starań, aby ciąg główny był udostępniony kierowcom jeszcze do końca 2019 r.

bEExVWfb

Dzięki nowej drodze znacznie skrócony zostanie czas podróżowania między Warszawą, Kielcami i Krakowem. GDDKiA zapewnia, że poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego, a wyprowadzenie ruchu ciężkiego z miasta przyczyni się do poprawy komfortu życia mieszkańców Skarżyska-Kamiennej. Dzięki wybudowaniu skarżyskiego odcinka drogi S7 zniknie ostatni jednojezdniowy fragment między granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego a Warszawą.

Cała droga na odcinku 200 km od granicy województwa małopolskiego w kierunku stolicy będzie miała parametry dwujezdniowej trasy ekspresowej. To oznacza, że na terenie województwa świętokrzyskiego droga nr 7 będzie już ekspresowa na całej długości.

Zobacz także: Obejrzyj: Podwyższenie wieku emerytalnego w Polsce nieuniknione. "Jedyna droga"
bEExVWfh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEExVWfC
KOMENTARZE
(57)
7s
2 lata temu
Dziwię się że dopiero teraz robią drogę między 2 największymi i najważniejszymi miastami Polski
mmmmm
2 lata temu
Wszystkie te drogi co wybudowali i budują to są drogi z czasów PO. Tamci zaczęli a ci kończą i zaliczają wielką propagandą jako swój sukces. Same plany , wykup ziem pod budowę trwają latami , a wtedy PIS nie rządził.
tom
2 lata temu
Szczegółowa mapa jest tu http://ssc.siskom.waw.pl/
bEExVWfD
panP
2 lata temu
no super. wy lepiej napiszcie co z odcinkiem granica malopolski/swietokrzyskiego - Kraków. Co tu sie dzieje i kiedy ten odcinek powstanie?
mariusz
2 lata temu
czasami aby wjechać do krakowa od strony warszawy korek zaczyna sie już w Słomnikach, na wjeżdzie do Krakowa od strony Warszawu nie zmieniło się nic od kilkudziesięciu lat,
...
Następna strona