Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa trasy S5 ruszy ponownie. Wybrano najlepsze oferty

Dobra wiadomość dla kierowców. GDDKiA zdecydowała ws. ofert na dokończenie dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 na trasie Nowe Marzy - Świecie - Bydgoszcz. Już niedługo prace zostaną wznowione.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News / GDDKiA)
Trasa S5. Budowa odcinka Nowe Marzy - Świecie - Bydgoszcz będzie wznowiona

"Wybraliśmy wykonawców w przetargu na dokończenie budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 między węzłami Nowe Marzy - Świecie Południe i Świecie Południe - Bydgoszcz Północ" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodano w komunikacie, jeśli nie będzie odwołań, to, po zakończeniu kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, umowy będzie można podpisać już w kwietniu.

Dwa odcinki, dwie umowy

Dla odcinka S5 Nowe Marzy - Świecie Południe (Dworzysko) najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex z ceną brutto nieco ponad 566 mln 786 tys. zł. Z kolei ze wszystkich ofert na dokończenie odcinka Świecie Południe (Dworzysko) - Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) najkorzystniejszą okazała się oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (lider) oraz Mirbud (partner), z ceną brutto nieco ponad 583 mln 377 tys. zł.

Obejrzyj: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020?

"Wraz z wyborem najkorzystniejszych ofert rozpoczął się okres na wnoszenie ewentualnych odwołań. Kolejnym krokiem (przy braku odwołań) będzie przekazanie dokumentacji przetargowych do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych" - informuje generalna dyrekcja.

GDDKiA przypomina też, że 11 czerwca 2019 r. - po wielokrotnych wezwaniach do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na trzech odcinkach S5 - odstąpiła od umów z firmą Impresa Pizzarotti.

"Wykonawca nie wywiązał się z wezwań GDDKiA i prowadził kontrakty niezgodnie z zawartymi umowami. Nie wypełniał postanowień dotyczących ich realizacji, w tym realizacji postępu robót zgodnego z harmonogramem. Nie regulował również płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów" - czytamy.

Droga ekspresowa S5, biegnąca z południa w kierunku północnym, spinać będzie cztery aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz pośrednio Gdańsk, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju i dużym znaczeniu dla rozwoju portów w Gdańsku i Gdyni.

Budowa drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, o długości prawie 130 km, przebiega od węzła Nowe Marzy na autostradzie A1 do na granicy z województwem wielkopolskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2020

PolakDobrze, że nie trzeba finansować już zegarków, bo inaczej żadnej drogi by nie było

07-03-2020

Prałatwysłać koniecznie czarnych talibów do watykanu !

08-03-2020

HalnyPięć lat rządów PiS a A1 ok 100 km nie zrobione. Nieudaczniki.

Rozwiń komentarze (61)