Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Budowa trasy S5 ruszy ponownie. Wybrano najlepsze oferty

61
Podziel się:

Dobra wiadomość dla kierowców. GDDKiA zdecydowała ws. ofert na dokończenie dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 na trasie Nowe Marzy - Świecie - Bydgoszcz. Już niedługo prace zostaną wznowione.

Trasa S5. Budowa odcinka Nowe Marzy - Świecie - Bydgoszcz będzie wznowiona
Trasa S5. Budowa odcinka Nowe Marzy - Świecie - Bydgoszcz będzie wznowiona (East News / GDDKiA)

"Wybraliśmy wykonawców w przetargu na dokończenie budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 między węzłami Nowe Marzy - Świecie Południe i Świecie Południe - Bydgoszcz Północ" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodano w komunikacie, jeśli nie będzie odwołań, to, po zakończeniu kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, umowy będzie można podpisać już w kwietniu.

Dwa odcinki, dwie umowy

Dla odcinka S5 Nowe Marzy - Świecie Południe (Dworzysko) najkorzystniejszą ofertę złożył Budimex z ceną brutto nieco ponad 566 mln 786 tys. zł. Z kolei ze wszystkich ofert na dokończenie odcinka Świecie Południe (Dworzysko) - Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo) najkorzystniejszą okazała się oferta konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (lider) oraz Mirbud (partner), z ceną brutto nieco ponad 583 mln 377 tys. zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Budowa dróg, ile kilometrów w 2020?

"Wraz z wyborem najkorzystniejszych ofert rozpoczął się okres na wnoszenie ewentualnych odwołań. Kolejnym krokiem (przy braku odwołań) będzie przekazanie dokumentacji przetargowych do kontroli uprzedniej prowadzonej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych" - informuje generalna dyrekcja.

GDDKiA przypomina też, że 11 czerwca 2019 r. - po wielokrotnych wezwaniach do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na trzech odcinkach S5 - odstąpiła od umów z firmą Impresa Pizzarotti.

"Wykonawca nie wywiązał się z wezwań GDDKiA i prowadził kontrakty niezgodnie z zawartymi umowami. Nie wypełniał postanowień dotyczących ich realizacji, w tym realizacji postępu robót zgodnego z harmonogramem. Nie regulował również płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów" - czytamy.

Droga ekspresowa S5, biegnąca z południa w kierunku północnym, spinać będzie cztery aglomeracje: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz oraz pośrednio Gdańsk, stając się tym samym jedną z głównych dróg o podstawowym charakterze dla gospodarki kraju i dużym znaczeniu dla rozwoju portów w Gdańsku i Gdyni.

Budowa drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, o długości prawie 130 km, przebiega od węzła Nowe Marzy na autostradzie A1 do na granicy z województwem wielkopolskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(61)
Józef
4 lata temu
Z tej S 5 PIS uczynił drogę krzyżową . Gdyby nie przejęli władzy , już trzy lata temu jeździlibyśmy tą drogą z Gdańska do Kamiennej Góry i dalej do Czech
Polak
4 lata temu
Zenit głupoty tego rządu. Wykonawca proponował aneks ale oni mieli swoich i trzeba było kontrakt zerwać i teraz zapłacić dużo, dużo więcej.
kujawiak
4 lata temu
dobrze, bo peowski Olszewski sprowadził jakieś badziewie z Włoch, co zwiało z budowy szybciej niż zaczęło
Edi
4 lata temu
Napisano w tym artykule, że wybrano najlepsze oferty. Znając takie wybory ofert wybrano najtańsze. Czyli za 2 lata zaczną się naprawy tych dróg.
Polak
4 lata temu
to jest droga wstydu dla PISU. to co tam się wyprawia i il pieniędzy tam utopiono to jakaś masakra.
...
Następna strona