Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Budowa dróg. Jest umowa dla S11, połączy Pomorze ze Śląskiem

195
Podziel się:

Kierowcy tylko czekają na takie wiadomości. GDDKiA podpisała umowę na budowę kolejnego odcinka ekspresowej trasy S11 - od Zegrza Pomorskiego do Kłanina.

Umowa na budowę kolejnego odcinka trasy S11 podpisana
Umowa na budowę kolejnego odcinka trasy S11 podpisana (GDDKiA)

Za budowę trasy odpowiedzialna będzie firma Mostostal Warszawa, kontrakt opiewa na 478 mln zł. Odcinek ma być gotowy w czwartym kwartale 2023 roku - podaje w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która podpisała umowę na budowę kolejnego odcinka ekspresówki S11.

Ten odcinek będzie mierzył ponad 19 km, połączy węzeł Zegrze Pomorskie z węzłem Kłanino. To pierwszy z trzech odcinków drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami. Dla pozostałych dwóch odcinków trwają jeszcze "procedury kontrolne".

"Podpisana umowa obejmuje zaprojektowanie i budowę drogi. Wykonawca ma 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz 19 miesięcy na same roboty budowlane" - czytamy w informacji GDDKiA.

Zobacz także: Obejrzyj: Najdłuższy taki tunel w Polsce. Powstaje wzdłuż S3

"Z czasu realizacji robót budowlanych wyłączane są okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w III kwartale 2021 roku. Droga powinna być gotowa w IV kwartale 2023 roku" - dodano w komunikacie.

Trasa S11 łączy bezpośrednio Pomorze Środkowe ze Śląskiem przez Wielkopolskę. Dotychczas na ekspresówce realizowane były głównie obwodnice. W ubiegłym roku do ruchu została oddana obwodnica Szczecinka, trwa realizacja obwodnicy Olesna i Kępna.

Odcinek Zegrze Pomorskie - Kłanino to pierwszy fragment szlakowy drogi S11, który wkracza w etap realizacji. Dla pozostałych odcinków S11 trwa proces przygotowawczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(195)
MIKI55
4 lata temu
Do ciemnogrodu-wszystkie drogi S są realizacją planów i kontraktów podjętych przez PO.PIS TYLKO ZMUSZONY JEST KONTYNUOWAĆ-sam nie wybudował ani 1 km.
górnik emeryt
4 lata temu
właśnie takie populistyczne i propagandowe informacje puszcza PIS z których pużniej i tak nic nie wynika a taki ERA, LAR łykają taką bajeczkę to dla takich jak wy jest to dedykowane szkoda mi was ciekawe po ile latek macie dzieci
sławek
4 lata temu
I tak trzymać OK jestem z wami
Pic
4 lata temu
wyPAD 2020
Fred
4 lata temu
Dla kogo ta droga? Nie łączy żadnych dużych miast, ośrodków przemysłowych, przejść granicznych, portów.
...
Następna strona