Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa dróg. Jest umowa dla S11, połączy Pomorze ze Śląskiem

Kierowcy tylko czekają na takie wiadomości. GDDKiA podpisała umowę na budowę kolejnego odcinka ekspresowej trasy S11 - od Zegrza Pomorskiego do Kłanina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Umowa na budowę kolejnego odcinka trasy S11 podpisana

Za budowę trasy odpowiedzialna będzie firma Mostostal Warszawa, kontrakt opiewa na 478 mln zł. Odcinek ma być gotowy w czwartym kwartale 2023 roku - podaje w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która podpisała umowę na budowę kolejnego odcinka ekspresówki S11.

Ten odcinek będzie mierzył ponad 19 km, połączy węzeł Zegrze Pomorskie z węzłem Kłanino. To pierwszy z trzech odcinków drogi S11 między Koszalinem a Bobolicami. Dla pozostałych dwóch odcinków trwają jeszcze "procedury kontrolne".

"Podpisana umowa obejmuje zaprojektowanie i budowę drogi. Wykonawca ma 17 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz 19 miesięcy na same roboty budowlane" - czytamy w informacji GDDKiA.

Obejrzyj: Najdłuższy taki tunel w Polsce. Powstaje wzdłuż S3

"Z czasu realizacji robót budowlanych wyłączane są okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest w III kwartale 2021 roku. Droga powinna być gotowa w IV kwartale 2023 roku" - dodano w komunikacie.

Trasa S11 łączy bezpośrednio Pomorze Środkowe ze Śląskiem przez Wielkopolskę. Dotychczas na ekspresówce realizowane były głównie obwodnice. W ubiegłym roku do ruchu została oddana obwodnica Szczecinka, trwa realizacja obwodnicy Olesna i Kępna.

Odcinek Zegrze Pomorskie - Kłanino to pierwszy fragment szlakowy drogi S11, który wkracza w etap realizacji. Dla pozostałych odcinków S11 trwa proces przygotowawczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gddkia, infrastruktura, budowa dróg, drogi, budowa drogi ekspresowej, drogi szybkiego ruchu, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2020

wykNa papierze drogi rosną szybko,gorzej w praktyce.

09-02-2020

CzakramPolska wolna od PO

08-02-2020

tyleKogo to obchodzi, jak i tak będziemy żyć jak w Korei Północnej kiedy PiSbolszewia przejmie sądy.

Rozwiń komentarze (195)