Trwa ładowanie...
bESiswhx
Notowania
Przejdź na

Bursztyn z przekopu Mierzei. Gróbarczyk: są dwa złoża, po 900 i 500 kg

Ile ostatecznie uda się wykopać bursztynu przy przekopie Mierzei Wiślanej? - Nie mamy żadnych nowych informacji. Są dwa złoża: A i B - jedno 900 kg, drugie 500 kg. To ilości, które są dzisiaj potwierdzane, a ostatecznie zostaną potwierdzone, gdy zakończą się prace ziemne. Na teraz bursztyn wydobywa wykonawca, który ma specjalną umową i zobowiązania w zakresie wydobycia, przygotowania i przekazania tego kruszcu do Skarbu Państwa - powiedział w programie "Newsroom" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Przekażemy opinii publicznej konkretne dane, gdy już będziemy mieli ten bursztyn wydobyty - dodał.

0
0
190
Podziel się
Komentarze (190)
zobacz więcej komentarzy (190)
bESiswhJ
KOMENTARZE
(190)
Władko
rok temu
Podzielimy między siebie i powiemy że nic tam nie było. PiS.
Edd
rok temu
Sądzili że przekopując mierzeję natrafią na bogate złoża bursztynu co by pozwoliło sfinansować przekop. Okazuje się jednak że bursztynu jest mało i że przekop to ekonomiczna wpadka. Wydamy dużo pieniędzy na bubla.
greg0
rok temu
"Przekop Mierzei pozwoli zarobić" - zapowiedź na stronie głównej; jasne pozwoli - ale przecież nie nie na trosze bursztynu, tylko na opiniach i ekspertyzach do kolejnych etapów inwestycji...
bESiswib
logiczny
rok temu
A czytałem, że Gróbarczyk potrzebuje dużo więcej złotych na przekop a nie bursztynu ! ;)))
głupawa
rok temu
Gdyby natura chciała, to bursztyn byłby w kieszeniach POlityków.
...
Następna strona