Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Były mąż sprzedał połowę domu. Kobieta dostała pismo

91
Podziel się:

Przepisy dotyczące podziału majątku po rozwodzie są pełne zawiłości i pułapek. Przekonała się o tym kobieta, której były mąż sprzedał połowę domu.

Były mąż sprzedał połowę domu. Kobieta dostała pismo
Przepisy dotyczące podziału majątku po rozwodzie są pełne pułapek - alarmują prawnicy (Adobe Stock)

Bulwersującą sprawę swojej czytelniczki opisuje "Rzeczpospolita". Po rozwodzie jej były mąż sprzedał połowę nieruchomości, co spowodowało, że kobieta musi teraz walczyć w sądzie. Jakby tego było mało, obawia się, że do jej domu mogą wprowadzić się nowi lokatorzy - czytamy w dzienniku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak stworzył potęgę - Panattoni to największy deweloper przemysłowy w Europie - Biznes Klasa #21

Jeszcze przed rozwodem i podziałem majątku, sąd wydał na wniosek męża postanowienie o ustaleniu rozdzielności majątkowej. Dziesięć miesięcy później rozwód stał się prawomocny. W tym czasie mąż sprzedał udział w domu jednorodzinnym koleżance swojej siostry. Bez zniesienia wspólności majątkowej nie mógłby tego zrobić - wyjaśnia "Rzeczpospolita".

Ale to nie koniec. Koleżanka męża sprzedała udział w nieruchomości, a była żona otrzymała od nowego nabywcy pismo, w którym domagał się wydania kluczy i dopuszczenia go do współkorzystania z nieruchomości. Zaproponował wynajęcie nieruchomości. W domu pojawiły się osoby, które montowały kamery i rolety antywłamaniowe. Sąd postanowił, że na czas trwania postępowania o podziale majątku kobieta ma prawo do wyłącznego korzystania z domu. Boi się jednak, że może nie odzyskać w pełni domu. - czytamy w dzienniku.

Dzielenie majątku nieuregulowane. Oto konsekwencje

Eksperci, których "Rzeczpospolita" poprosiła o opinię prawną, podkreślają, że sprawa uwidacznia wady krytykowanych od lat regulacji dotyczących dzielenia majątku eks-małżonków.

Podkreślają, że kobieta jest w sytuacji, gdy postępowanie o podział majątku jest w toku i nie ma uregulowanego podziału mieszkania. Kwestie podziału - zdaniem prawników - powinny być ustalane na początku w postępowaniu o zniesieniu wspólności majątkowej małżeńskiej. Sama zainteresowana zaznacza, że zgodziła się na rozdzielenie małżeńskiej wspólności majątkowej, aby mąż nie mógł korzystać z pieniędzy przeznaczonych na spłatę kredytu zaciągniętego na dom - czytamy w dzienniku.

Eksperci radzą, by wszelkich rozliczeń dotyczących składników dzielonego majątku dokonywać w orzeczeniu o podziale majątku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(91)
War
4 miesiące temu
Autor artykułu i komentujący nigdy nie sprzedawali nieruchomości. Nie da się sprzedać części niepodzielonej nieruchomości bez wiedzy i zgody pozostałych właścicieli. Ten artykuł to bzdura.
................
4 miesiące temu
Jak chce odzyskać w pełni dom, to może go odkupić. W tej chwili jest włascicielką tylko połowy, więc dlaczego miałaby mieć możliwość samodzielnego decydowania o wszystkim? Jest właścicielką POŁOWY.
znamy to !
4 miesiące temu
On wniósł do wspólnego majątku kilka kont bankowych po kilka milionów, a ona wniosła tylko używaną pochwe. Teraz gdy się będą rozchodzili to ona zażąda połowy z tych jego kont bankowych ale połowy używanej pochwy nie zostawi !
Buahaha
4 miesiące temu
Jeśli była wredna i chciała zawłaszczyć jego połowę, to tylko pogratulować. Pozbył się problemu i odzyskał część pieniędzy.
Arek
4 miesiące temu
I dobrze facet zrobił. Standardem jest to że kobieta zagarnia wszystko . Brawo dla byłego .
...
Następna strona