Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny żywności w górę. Kołodziejczak: pośrednicy windują ceny

Ceny żywności idą mocno w górę. - Niektóre produkty drożeją ze względu na niską podaż. Pośrednicy wykorzystują małą dostępność, co niekoniecznie przekłada się na wysoką cenę u producenta. Pośrednicy mają dostęp do rynku i to wykorzystują. Rolnik nigdy nie dostał 20 zł za kilogram pietruszki, było to maksymalnie 5 zł, a w sklepach kosztowała nawet 25 zł - powiedział w programie "Money. To się liczy" lider Agrounii Michał Kołodziejczak. - Jeśli susza się utrzyma, to na pewno będzie miała wpływ na pieczywo - bardzo mocno zdrożeje, bo zboża są wysuszone. Podrożeje pasza dla zwierząt. Samych zwierząt będzie mniej, więc cena mięsa też może wzrosnąć - dodał.

0
0
40
Podziel się
Komentarze (40)
zobacz więcej komentarzy (40)
KOMENTARZE
(40)
xxxx
3 lata temu
Ale zapasy zbóż PiS wyprzedaje aż huczy.
qaz
3 lata temu
Jak polska żywność podrożeje to kupi się grecką lub hiszpańską, która będzie o 50% tańsza. Hiszpanie już teraz płaczą że w tym roku będą mieli nawet 3 zbiory w sezonie i nie wiedzą co z tą nadwyżką zrobić. A polskie niech gnije na polach i w magazynach.
biadolenie...
3 lata temu
Wszyscy narzekają na podwyżki żywności. To nie jedzcie tyle, będziecie zdrowsi przynajmniej. Poza tym, zacznijcie liczyc. Z pustego w próżne i Salomon nie naleje. Znacie to?
Emeryt 71=
3 lata temu
Wymyślili jak zarobić żeby nic nie robić no i mamy pośredników ! Ten co produkuje zarabia 1złotówkę a klient który kupuje ten produkt płaci 10 złoty i więcej .Po drodze jest kilku pośredników co tylko liczą kasę niczego nie produkując ! A ci co obwiniają partie to mają pusto po kopułą albo pośrednicy ?
Darmowe
3 lata temu
Gdzie jest UOKiK kary kary dla posrednikow tylko pewnie rodzinny interes
...
Następna strona