Trwa ładowanie...
bDmRXLvp

Notowania

Warzywa – Wszystkie wiadomości

4
08.09.2020 16:45

ROLNICTWO
 / 
Polski eksport rolno-spożywczy bije rekordy mimo pandemii

Eksperci z zaskoczeniem przyznają, że polski eksport nad wyraz dobrze poradził sobie w czasie pandemii i trudnościach w utrzymaniu łańcuchów dostaw.

2
07.07.2020 11:45

OWOCE
 / 
Nie tylko Biedronka. Kolejne sieci handlowe na celowniku UOKiK

Co dziesiąta partia warzyw i owoców w sieciach handlowych miała błędną informację o kraju pochodzenia lub w ogóle takiej informacji nie miała - wynika z kontroli UOKiK. - Nie akceptujemy tego stanu rzeczy. Stąd wzmożone kontrole i nasze dalsze działania - mówi w programie "Money. To się liczy" Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Postępowanie w tej sprawie już się toczy przeciwko Jeronimo Martins. - Ale to nie jest jedyny przypadek. Jesteśmy w trakcie zbierania materiałów i przygotowujemy się do postępowań również w przypadku innych sieci handlowych - zapowiedział Tomasz Chróstny. Nie chciał jednak zdradzić, o jakie sieci chodzi. Podkreślił tylko, że Urząd poprosił już sklepy o dodatkowe wyjaśnienia.

2
19.06.2020 13:28

PROGNOZY
 / 
Ceny warzyw mogą spaść w drugiej połowie roku. Z owocami będzie inaczej

Skutki epidemii koronawirusa sprzyjają wzrostowi cen owoców i warzyw, ale prognozy na drugą połowę roku są dość optymistyczne. Warzywa mogą stanieć. W przypadku owoców możemy liczyć, że skala podwyżek zdecydowanie wyhamuje.

10
09.06.2020 9:11

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Kryzys w rolnictwie. Czeka nas rekordowa drożyzna

Dziś w "Money. To się liczy" rozmawiamy o katastrofalnych skutkach suszy dla rolnictwa. Jak duże podwyżki w sklepach czekają na nas? Co z cenami wody? Gośćmi programu będą: Łukasz Czech - rolnik i założyciel AgroWe oraz Przemysław Daca, prezes PGW Wody Polskie. Zapraszamy od 9.15.

1
11.05.2020 11:54

WARZYWA
 / 
Pandemia nie zachwiała cenami warzyw w sklepach. Eksperci: Susza może jeszcze wszystko zmienić

W trakcie pandemii średnia cena najczęściej promowanych warzyw w sklepach wzrosła o 6,3 proc. Analitycy porównali dane z ostatnich kilku tygodni z analogicznym okresem ub.r. O przeszło 65% więcej trzeba było zapłacić za buraki. Wzrosty przekraczające 20 proc. dotknęły pomidory i cukinię. Kapusta kosztowała o prawie 30 proc. mniej. Spadki na poziomie kilkunastu procent dotyczą ziemniaków, marchwi i cebuli. Tak wyglądają wnioski z obserwacji agencji badawczo-analitycznej Hiper-Com Poland i aplikacji BLIX.

bDmRXLvr
163
06.05.2020 16:43

ŻYWNOŚĆ
 / 
Bób jeszcze nigdy nie był tak drogi. To dramat rolników i drenaż naszych kieszeni

W ubiegłym roku symbolem dramatu w polskim rolnictwie była pietruszka, która z powodu suszy była równie droga, jak szparagi. W tym roku tak może być z bobem. Na giełdzie w Broniszach hurtownicy każą sobie płacić za wczesny bób nawet 40 zł za kilogram. Wszystko przez to, że na kryzys suszy nałożyły się problemy wywołane przez epidemią koronawirusa.

4
29.04.2020 13:50

INFLACJA
 / 
Ceny owoców i warzyw wzrosną. BNP Paribas: podwyżki będą mniejsze niż w 2019 roku

Susza w największym stopniu dotyka rynku owoców i warzyw. Co z cenami? Analitycy BNP Paribas prognozują dalszy wzrost cen detalicznych, ale mniejszy niż w zeszłym roku.

40
28.04.2020 11:10

OWOCE
 / 
Ceny żywności w górę. Kołodziejczak: pośrednicy windują ceny

Ceny żywności idą mocno w górę. - Niektóre produkty drożeją ze względu na niską podaż. Pośrednicy wykorzystują małą dostępność, co niekoniecznie przekłada się na wysoką cenę u producenta. Pośrednicy mają dostęp do rynku i to wykorzystują. Rolnik nigdy nie dostał 20 zł za kilogram pietruszki, było to maksymalnie 5 zł, a w sklepach kosztowała nawet 25 zł - powiedział w programie "Money. To się liczy" lider Agrounii Michał Kołodziejczak. - Jeśli susza się utrzyma, to na pewno będzie miała wpływ na pieczywo - bardzo mocno zdrożeje, bo zboża są wysuszone. Podrożeje pasza dla zwierząt. Samych zwierząt będzie mniej, więc cena mięsa też może wzrosnąć - dodał.

292
27.04.2020 10:15

OWOCE
 / 
Koronawirus. Żywność zdrożeje. "Papryka nową pietruszką, 30 zł za kg"

Kryzys wywołany koronawirusem to również podwyżki cen na sklepowych półkach. Co zdrożeje najbardziej? - Żywność nieprzetworzona, warzywa i owoce będą drogie w tym roku, pierwsze oznaki już są. Mięso jest drogie, nie widać na horyzoncie, by miało tanieć. Chciałem jednak wspomnieć o papryce. Wygląda na to, że będzie dla mediów nową pietruszką, widziałem paprykę po 30 zł za kilogram, ale to obszar anegdot. Twarde dane z resortu rolnictwa pokazują rekordowe ceny, przy czym to jest papryka importowana. Nie jest tak, że widzimy tutaj polską suszę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista Banku Pekao S.A.

bDmRXLvx
12.03.2020 14:45

COVID-19
 / 
Koronawirus. Owoce i warzywa bezpieczne, ale może być problem z ich dostawami

Unia Owocowa poinformowała, że epidemia koronawirusa nie wpływa na bezpieczeństwo spożywania owoców i warzyw. Mogą za to wystąpić problemy w ich dostawach.

15
18.02.2020 11:47

WARZYWA
 / 
UOKiK prześwietla sieci handlowe. Pod lupą zarówno Biedronka jak i Lidl

Ponad 800 kontroli jakości i oznakowania warzyw i owoców przeprowadziła Inspekcja Handlowa w największych sieciach handlowych.

14
26.09.2019 13:44

OWOCE
 / 
Wybierajmy polskie. Lider rolników usłyszał jednak niewygodne pytanie

Które warzywo jest polskie, a które nie? - zapytaliśmy Michała Kołodziejczaka, lidera AgroUnii, pokazując mu polskie i zagraniczne owoce i warzywa. Zapytaliśmy go też, dlaczego namawiając do tego, by wybierać polskie produkty, sam fotografuje się na tle czeskiego traktora Zetor.

82
14.05.2019 14:04

ROLNICTWO
 / 
20 proc. drożej w ciągu kilku dni. Ceny ziemniaków poszybowały

Dwadzieścia procent drożej w ciągu czterech dni! - Joanna Kluzik-Rostkowska podaje, jak zmieniła się cena ziemniaków w tak krótkim czasie. Z rynku znikają ubiegłoroczne ziemniaki, została resztka. Ale są nowe.

bDmRXLvy
153
20.02.2019 16:11

WIADOMOŚCI
 / 
Ceny warzyw mocno w górę. Rekordy biją kapusta, ziemniaki i pietruszka

W porównaniu do zeszłego roku pietruszka zdrożała o ponad 100 proc. Teraz jest droższa od ananasa. Cena kapusty wzrosła z 40 gr do 1,75 zł za kilogram. Drożeją także ziemniaki.

32
02.01.2019 12:41

CENY
 / 
To nie był dobry rok dla wegetarian. Ceny warzyw mocno w górę

Zakończony właśnie rok mocno wydrenował kieszenie wegetarian. Na przestrzeni minionych 12 miesięcy ceny warzyw wzrosły średnio o nawet 30 procent. Droższe były m.in. pomidory, ogórki, włoszczyzna, sałata, marchew czy cebula. Ale - na pocieszenie - zdrożało również mięso. Tyle że raptem o 1-2 proc.

12
03.06.2018 16:00

WARZYWA
 / 
Kontrola w sklepach NETTO. Hiszpańskie ziemniaki sprzedawane jako polskie

UOKiK skontrolował sprzedawane w sklepach NETTO ziemniaki. Okazało się, że hiszpańskie warzywa sprzedawano jako polskie.

25.09.2016 15:14

WARZYWA
 / 
Warzywa rekordowo tanie. Urodzaj sprawił, że dostaniesz je za półdarmo

Rozpoczął się sezon na dynie. W Polsce w sprzedaży dostępnych jest ponad 20 gatunków tego warzywa. Ceny? Podobne do tych z zeszłego roku. Natomiast większość innych warzyw jest aż o połowę tańsza niż w 2015.

30.03.2016 7:06

WARZYWA
 / 
Warzywa z Marsa i Księżyca. Ale naukowcy ich nie zjedli

Udane eksperymenty holenderskich naukowców dot. symulacji gruntu wykazały, że po pewnych zabiegach na Marsie i Księżycu możliwa będzie uprawa niektórych warzyw - informuje "Gazeta Polska codziennie".