Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|
aktualizacja

Zielony Ład zakaże uprawy ogródków? KE: "bezpodstawne"

785
Podziel się:

Nie milkną echa ustaleń dotyczących Zielonego Ładu, przeciwko któremu rolnicy protestują w całej Europie. W internecie pojawiły się doniesienia, jakoby Unia Europejska zakazywała uprawy żywności na własne potrzeby. "Konkret 24" TVN zwrócił się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komisji Europejskiej.

Zielony Ład zakaże uprawy ogródków? KE: "bezpodstawne"
Unia Europejska nie planuje zakazywać uprawy warzyw i owoców w ogródkach (East News, Adam Staskiewicz)

W mediach pojawiły się doniesienia dotyczące zakazu uprawy własnych warzyw i owoców, które miałby wprowadzać Zielony Ład - informuje "Konkret24" należący do TVN24. Taki artykuł pojawił się w serwisie portal-polski.pl. W tekście autorka stwierdza, że "Unia Europejska szykuje kolejną regulację z serii 'zielonego ładu'. Tym razem dla ratowania planety, paluje się zakazać uprawy warzyw i owoców na własne potrzeby" (pisownia oryginalna).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rektor jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie - prof.Grzegorz Mazurek :Biznes Klasa #22

Tekst był szeroko udostępniany w mediach społecznościowych m.in. przez posła Konfederacji Andrzeja Zapałowskiego. Ostatecznie osiągnął łącznie kilkaset tysięcy wyświetleń.

Wiedziałem, że to całe lewactwo ma porąbane w głowach ale jeżeli to się potwierdzi to oznacza że w Brukseli rządzą wariaci! - napisał Zapałowski na portalu X (pisownia oryginalna), dodając link do artykułu.

Polacy oburzali się na te doniesienia, wskazując, że nie będą rezygnowali ze swoich ogródków. TVN postanowił dowiedzieć się, czy Zielony Ład rzeczywiście wprowadzi regulacje co do uprawy warzyw i owoców na własny użytek. Komisja Europejska wskazała w odpowiedzi, że te informacje są "całkowicie bezpodstawne" - czytamy.

Nie ma absolutnie żadnego zakazu ani zamiaru wprowadzenia zakazu prowadzenia przydomowych ogrodów i produkcji żywności na własny użytek w ramach Europejskiego Zielonego Ładu lub w ramach jakiegokolwiek innego obszaru polityki UE. Obywatele europejscy mogą swobodnie podejmować te działania - czytamy w odpowiedzi biura prasowego KE udzielonej redakcji "Konkret24".

Zielony Ład - Europa zmienia zdanie

Od kilku tygodni w Polsce i innych krajach UE trwają protesty rolników. W Polsce postulaty demonstrujących to: odstąpienie od przepisów Zielonego Ładu, uszczelnienie granic przed napływem produktów rolno-spożywczych spoza UE oraz obrona hodowli zwierzęcej w Polsce.

Tymczasem w piątek 15 marca komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski poinformował, że projekt nowych regulacji przyjęty przez Komisję Europejską odpowiada na postulaty rolników - nie będzie m.in. przymusowego ugorowania. Dodał, że zamiast sankcji wprowadzone będą zachęty, a efekty środowiskowe i tak będą większe.

Nie tylko mężczyźni interesują się technologią. Weź udział badaniu money.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(785)
Kielczanin40+
5 dni temu
Ciekawe ile ciepła w słoneczna pogodę generują setki tysięcy km2 dróg z ciemnego asfaltu... I dlaczego nie słyszy się w mainstreamie o wykorzystaniu tego ciepła np do ogrzewania okolicznych budynków... Np za pomocą rur wodnych pod asfaltem... Wiadomo że koszt zrywania całego asfaltu i kładzenia nowego byłby ogromny. Ale nowo-budowane drogi raczej moglyby pożytkować tą energię. Podobnie z czarną papą na dachach bloków. Jesienią, wiosna, zimą ogrzewać mieszkania a latem np suszyć pranie, pelletu, owoce itp. Chyba trzeba by powróciła epoka oświecenia... Bo XXI wiek a połowa osób ma kłopot ze zrozumieniem co czyta.
Kielczanin40+
5 dni temu
Ciekawe kiedy zacznie być pożytkowana energia cieplna z panelii fotovoltaicznych... Niby walka z ociepleniem klimatu a 65-75% energii z paneli jest w postaci cieplnej. Bareja w wersji 2.0 XD...
Kielczanin40+
5 dni temu
Czy kraje mające jedynie kilka - kilkanaście % zalesienia mają zrównoważony rozwój? Czy są przepisy w UE nakazujące np minimum 25,30% zalesienia? Czy rosnące drzewa pochłaniające CO2 będą mogły być spalane gdy urosną pod warunkiem sadzenia nowych drzew? Pod warunkiem określonej efektywności (np 60%) i posiadając katalizatory w kominach (by ograniczać ilość cząstek stałych). Zdzwili by się urzędnicy jak prosta techniką podnieść sprawność kominka... Niektórzy samoucy są w tej kwestii mądrzejsi od nich...
Kielczanin40+
5 dni temu
Skoro Zielony Lad ma zapobiec topnieniu lodowców by nie zalały obszarów nizinnych - dlaczego Holandia ma zalesienie poniżej 10% powierzchni?
Kosmita
4 tyg. temu
Lewactwo unijne jest na smycz paru korporacji oraz paru person rządzących tym światem. Gdzie tu wolny rynek i wolność. Szkoda młodych pokoleń.
...
Następna strona