Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny żywności. W marketach drożyzna, u rolnika tanio - skąd się to bierze?

Żywność od rolnika dużo tańsza niż w markecie. - W markecie jest dużo drożej i będzie jeszcze drożej. Markety stopniowo podnoszą ceny, a my zaczynamy się do tego przyzwyczajać. Ziemniaki u rolnika kosztują 1 zł czy 1,50 zł, w markecie kosztują 4 zł, podobnie jest z innymi warzywami. Ludzie do tego się przyzwyczajają, bo nie mają dostępu do innych sklepów niż wielkie sieci handlowe. Nie mają dostępu do bazarów czy bezpośrednio do rolnika, który faktycznie powinien zająć się hurtową produkcją, ale nie na zasadach wyzysku - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kołodziejczak, prezes AgroUnii. - Rolnicy uprawiają pola, pielęgnują to wszystko, do tego zbiory, pakowanie i wysyłanie do sklepów. To efekt bardzo słabego państwa, które pozwala wyzyskiwać biednych przez bogatych. Naszym największym bogactwem jest dostęp do surowca, do warzyw i owoców, musimy to pielęgnować i doceniać tych ludzi - dodał.

0
0
320
Podziel się
Komentarze (320)
zobacz więcej komentarzy (320)
KOMENTARZE
(320)
Pola
rok temu
W Poznaniu od rolnika drożej niż w sklepie, rzodkiewka 3:1, sałata 5:3, czereśnie 25:12, czy ktoś może to wytłumaczyć ?????
EU…
rok temu
A markety są polskie? A Niemiec chce zarobki sobie odbić na Polsce, bo w Niemczech nie może. Niemcy golą Polaków tak jak to zrobili z Grekami.
zgreda
rok temu
Nie muszę kipowac ani warzyw ani owocow leje na Polske cieplym moczem. Mam swoje w ogrodku.
Ann..
rok temu
Nie zgadzam się,mieszkam na wsi od 10 lat i nawet rolnicy po sąsiedzku mają drożyznę,nie rozumiem tego
Kas
rok temu
Przykład lubelskie :chlop przy drodze chce tyle samo za truskawke co market i do tego chamski i krzykliwy ok Janusz jade do marketu. Takze ten:)) no nie zgadzqm sie z terscia artykulu
...
Następna strona