Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Cła na Chiny. Donald Trump znów uderza w Państwo Środka

15
Podziel się

Produkty importowane do Stanów Zjednoczonych z Chin zostaną objęte wyższymi cłami - poinformował na Twitterze amerykański prezydent. To skutek zbyt wolnych, zdaniem Trumpa, postępów w negocjowaniu nowej umowy handlowej z Pekinem

Donald Trump nakłada nowe cła na produkty z Chin
Donald Trump nakłada nowe cła na produkty z Chin (East News, AP/Associated Press/East News)
bDBgwJeJ

Trump napisał na Twitterze, że co prawda rozmowy nad umową się toczą, ale Chińczycy próbują renegocjować już ustalone kwestie.

Jak poinformował prezydent, produkty o wartości 200 mld dol., które do tej pory były objęte cłami 10-procentowymi, zostaną objęte cłami 25-procentowymi. Taka stawka zostanie także nałożona na towary, na które do tej pory Stany nie nałożyły ceł, o wartości 325 mld dolarów.

bDBgwJeL

Amerykański prezydent stwierdził też, że dotychczasowe cła miały jedynie niewielki wpływ na koszt objętych nimi towarów. Nowe cła mają zacząć obowiązywać już od przyszłego piątku.

Zobacz także: Obejrzyj też: W globalnym starciu liczą się tylko USA i Chiny

W styczniu ubiegłego roku prezydent USA podpisał zarządzenie o cłach na importowane panele słoneczne i duże pralki. A to był dopiero początek. Już na początku marca zapowiedziano cła na stal i aluminium, które bardzo szybko wprowadzono.

bDBgwJeR

Chiny odpowiedziały w kwietniu kontr-cłami. Te wywołały kolejny krok USA, czyli 25-procentowe cła na produkty wysokich technologii o wartości 50 mld dol., które weszły w życie w czerwcu. Ogłoszone w niedzielę kolejne cła na Chiny były już wcześniej zapowiadane przez Waszyngton.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBgwJeS
bDBgwJfm
KOMENTARZE
(15)
obserwator
2 lata temu
Trump licytuje bardzo, bardzo ostro. Może wiele wygrać, ale jeśli Chińczycy zacisną zęby i postanowią skompensować straty inwestując w inne rynki, być może uderzając precyzyjnie w eksport USA do tych krajów, to Trump może mieć ciepło.
odfmvfe
2 lata temu
Chiny już dadzą sobie radę bez USA ...i takie sankcje jak kij mają dwa końce (co wykazano na Rosji).
pok
2 lata temu
Brawo!!! Chiny swoim tanim badziewiem wykończyli nasz przemysł. TPOPEX jedno wielkie badziwie. Wiertła, pilniki,piły, wiertarki jednorazowe, itp itd.
bDBgwJfn
huzare
2 lata temu
Oczywiście Chiny odpowiedzą adekwatnie. To kto na tym zyska?
Polak
2 lata temu
Kiedy Polska wprowadzi cla zeby ratowac Polskie miejsca pracy przeciez importujemy za miliardy zlotych tworzac miejsca pracy w Chinach a nie w Polsce .Brawo