Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Co dalej z ustawą o weryfikacji szczepień? Jednoznaczne stanowisko rzecznika rządu

48
Podziel się:

Czy ustawa o weryfikacji szczepień pracowników trafi do kosza? Tak ogłosili politycy opozycji, którzy wzięli udział w spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Głos w tej sprawie zdecydował się zabrać Piotr Müller. Rzecznik rządu nie pozostawił wątpliwości, jaka będzie przyszłość projektu nazwanego "lex Hoc".

Co dalej z ustawą o weryfikacji szczepień? Jednoznaczne stanowisko rzecznika rządu
Ustawa o weryfikacji szczepień pracowników będzie dalej procedowana. Na zdjęciu rzecznik rządu Piotr Müller (Flickr, KPRM, KPRM, Adam Guz)

Na wtorkowym spotkaniu premiera z opozycją Mateusz Morawiecki miał zapowiedzieć, że ustawa o weryfikacji szczepień wśród pracowników, której autorem jest poseł Czesław Hoc, trafi do kosza. W zamian Zjednoczona Prawica zaproponuje nową ustawę. Informację o tym podali politycy biorący udział w spotkaniu, m.in. Borys Budka (KO).

Jak dotąd nic o tym nie wiem, by ta ustawa miała trafić do kosza. Na godzinę 20 jest zaplanowane posiedzenie Klubu Parlamentarnego. Jeśli to prawda, to być może na nim się o tym dowiemy - powiedział money.pl autor projektu poseł Czesław Hoc.

Co z ustawą o weryfikacji szczepień? Rzecznik rządu zabrał głos

Głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu. Piotr Müller zdecydował się rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie.

Jest ustawa posła Hoca, która będzie procedowana. Teraz zebraliśmy informacje z posiedzenia, chcemy je przeanalizować - wyjaśnił rzecznik.
Zobacz także: Omikron w Polsce. Czy handel zniesie więcej obostrzeń?

To oznacza, że Zjednoczona Prawica zamierza rozszerzyć projekt autorstwa grupy posłów PiS. Piotr Müller wyjaśnił, że nowe rozwiązania oprą się na propozycjach polityków opozycji oraz przedstawicieli rządu.

- Na bazie tych postulatów, które się dzisiaj pojawiły oraz na bazie tych dodatkowych pomysłów, które pojawiły się w rządzie, przygotujemy jeszcze jedną ustawę, która będzie uzupełnieniem tej ustawy, która w tej chwili jest procedowana, czyli ustawy posła Hoca - wyjaśnił rzecznik.

Ze słów polityków opozycji wynika, że w trakcie spotkania miał pojawić się pomysł nowej ustawy, a będący na spotkaniu Jarosław Kaczyński miał mówić o możliwościach prawnych pozywania niezaszczepionych pracowników przez pracodawców.

"Lex Hoc" miał umożliwić pracodawcom weryfikację szczepień

Poselski projekt ustawy złożyła w Sejmie grupa posłów PiS pod przewodnictwem Czesława Hoca. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy".

Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(48)
alpa
2 lata temu
Jak wam społeczenstwo robi "ustawke" to sie nie pozbieracie. Europa znosi restrykcje a ta ciemnota dalej snuje jakieś wizje niszczenia społeczenstwa.
Polecam
2 lata temu
W UK znieśli dziś paranoiczne restrykcje. Tylko walizki pakować. Oprócz straty pieniędzy podatników te wasze wymysły nic nie dały i nic nie dadzą.
nnn
2 lata temu
odpowiedź jest banalna. wprowadzą weryfikację szczepień - choć tym chcą chronić społeczeństwo. nie wprowadzą - czyli jednak mają daleko gdzieś ochronę swoich wyborców i całego społeczeństwa
żorż
2 lata temu
mała firma handlowa 16 osób, szczepieni 65%, niezaszczepieni reszta... od roku na zwolnieniach tylko szczepieni... także ten...
sprężyna
2 lata temu
Po tym co nam przedsiębiorcom wprowadził Polski ład, nie mam zamiaru być policjanem dla swoich pracowników i odpowiadać za pomysły polityków.
...
Następna strona