Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Co zawiera Nowy Ład? Doradca prezydenta powiedział, co Andrzej Duda myśli o programie

58
Podziel się:

Jeszcze trochę musimy poczekać, by poznać założenia programu rozwoju kraju po pandemii, jakim ma być Nowy Ład. - Prezydent Andrzej Duda uważa, że program Nowego Ładu zawiera dobre rozwiązania - zapewnił Paweł Mucha, doradca prezydenta.

Co zawiera Nowy Ład? Doradca prezydenta powiedział, co Andrzej Duda myśli o programie
Prezydent Andrzej Duda widział założenia Nowego Ładu (PAP, PAP/Tytus Żmijewski, Tytus ¯mijewski)
bEJVACdh

Nowy Ład miał zostać przedstawiony opinii publicznej w sobotę. W czwartek jednak premier Mateusz Morawiecki poinformował, że ze względu na sytuację epidemiczną rząd zdecydował o przełożeniu prezentacji.

To samo na antenie Polskiego Radia 24 podkreślał prezydencki doradca Paweł Mucha. - Dla mnie nie ulega wątpliwości, że kontekst społeczno-gospodarczy i kontekst powrotu na drogę wzrostu gospodarczego jest niezwykle istotny - mówił Mucha.

- Prezydent oczekuje, że ten plan będzie przedstawiony opinii publicznej i poddany konsultacjom z ekspertami - powiedział Paweł Mucha. - Uważa, że tam są dobre rozwiązania i chciałby, żeby one były dyskutowane, bo musimy mówić o perspektywie wyjścia z COVID-u - dodał.

bEJVACdj
Zobacz także: Nowy Ład PiS. Belka komentuje pomysły rządzących

Paweł Mucha zaznaczył, że walka o życie i zdrowie jest na pierwszym miejscu, a na drugim przygotowania do jak najszybszego wyjścia z kryzysu.

Prezydent Andrzej Duda dwa razy spotykał się z premierem Morawieckim ws. Nowego Ładu, ostatnio w czwartek. Jak podała Kancelaria Prezydenta w komunikacie po spotkaniu, Nowy Ład ma być sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu. Nowe zasady mają objąć m.in. ulgi dla przedsiębiorców, wskazać rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolić na utrzymanie niskiego bezrobocia i zapewnić wsparcie dla rodzin.

bEJVACdp

Z doniesień medialnych wynika, że w Nowym Ładzie mogą się znaleźć m.in. takie rozwiązania jak wzrost kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł czy zwolnienie z podatku emerytur do 2,5 tys. zł.

Kiedy zatem ma zostać zaprezentowany Nowy Ład? Na to pytanie spróbował odpowiedzieć w sobotę Jarosław Sellin. - Gdyby się okazało, że opanowujemy sytuację i z twardych lockdownów, które wprowadziliśmy dzisiaj, będzie można rezygnować, to niewykluczone, że będzie można zaprezentować Nowy Ład w drugiej połowie kwietnia – powiedział wiceminister w sobotę na antenie radiowej Trójki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVACdK
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
Alfred
7 miesięcy temu
Możliwe, ze kwota wolna będzie 30 tys. Ale nie zdziwił bym się gdyby po orzekroczeniu tego progu podatek byl np 50%. Czyli zarabiasz srednio powyzej 2500 plac super wysoki podatek. Innymi slowy masz byc biedny i bosy niezaleznie od tego czym sie zajmujesz i jakie masz wykształelcenie.
ala
7 miesięcy temu
Nie okradajcie już tego narodu co ledwo wiąże koniec z końcem obniżcie opłaty za śmieci bo to już paranoja .Myślcie o obniżeniu podatków ,będzie rozwój
ucho Prezesa
7 miesięcy temu
A kogo obchodzi co myśli jakiś tam Adrian, skoro i tak nijak się to nie przekłada na rzeczywistość? ;-)
bEJVACdL
Jak widac
7 miesięcy temu
Nowy ład to będzie jak pogoni się PiS!
Sprzedawczyk
7 miesięcy temu
Lewy jesteś gorszy od covid 19. Coś ty chłopie zrobił przyjmując order od Dudy. Masz przerąbane w elektoracie opozycji. Wstyd i nic więcej. Dla mnie od dziś siejesz siarę.
...
Następna strona