Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
14.10.2019 06:48

Coraz mniej ofert pracy. Firmy boją się spowolnienia gospodarczego i nie zwiększają zatrudnienia

Wydłuża się statystyczny czas poszukiwania pracy. Dziś jej znalezienie zajmuje średnio trzy miesiące, czyli o miesiąc dłużej niż rok temu. To dlatego, że ofert jest coraz mniej – i właściwie niezależnie od branży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Koniec rynku pracownika powoli się kończy - liczba ofert pracy spada (Fot: Bartosz Krupa/East News)

Oznaki słabnącej koniunktury w ostatnich miesiącach najbardziej odczuli handlowcy i specjaliści od sprzedaży, inżynierowie i pracownicy produkcji – wylicza "Rzeczpospolita", ale dodaje, że mniej ofert w III kwartale dotyczy większości branż.

- Zegar rynku ofert pracy od kilku ostatnich miesięcy wskazuje na zakończenie okresu dobrej koniunktury – ocenia Robert Pater z Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, autor dokumentu Barometr Ofert Pracy.

Wypalenie zawodowe to mniejsza efektywność i częstsze nieobecności w pracy - przekonuje menedżer szczęścia Dorota Wierzbicka-Kot.
Menedżer szczęścia zadba o ciebie w pracy. Czas na czyny, bo wypalenie zawodowe to choroba

Wyjaśnia, że w ostatnich miesiącach na ogólny spadek liczby ogłoszeń największy wpływ mają duże branże, szczególnie handel i sprzedaż, gdzie wybór ofert tradycyjnie był największy. Zaostrzenie ograniczenia handlu w niedziele wpłynęło na mniejsze zapotrzebowanie na handlowców i sprzedawców.

Obejrzyj: Jak zmieniło się podejście do pracy. Raport pracuj.pl

Rezultat? Handlowcy i sprzedawcy mieli do dyspozycji o 6 proc. ofert pracy mniej niż rok temu.

Najbardziej – aż o ¼ w skali roku – zmniejszyła się liczba ofert w produkcji. Mniej było propozycji dla pracowników działów obsługi klienta i specjalistów w działach inżynieryjnych.

Obawy o skutki spowolnienia na Zachodzie, zwłaszcza w Niemczech, skłaniają pracodawców do rozwagi w zwiększaniu zatrudnienia. Dlatego warto przemyśleć decyzję o odejściu o pracy zanim nie będziemy mieć pewności, że czeka na nas stanowisko w innej firmie.

Niemcy muszą szukać pracowników poza swoimi granicami
Niemcy już czekają na Ukraińców. Miejsca pracy są wszystkich pracujących w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, rynek pracy, zatrudnienie, bezrobocie, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2019

PITieldorado??? że NIEWOLNICTWO w Polsce spadło do poziomu 5 % (wy to nazywacie pracą, a dla mnie to niewolnictwo) i już eldorado??? Bo 90% pracuje za … Czytaj całość

14-10-2019

MłodyZamówienia spadły do poziomu tak niskiego że w zakładzie w którym pracuje stanęło najważniejsze stanowisko które jest motorem napędowym całej firmy. … Czytaj całość

14-10-2019

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱PIS ZAGONIĆ NIEROBY DO PRACY NIE ZARABIAJĄ NA SIEBIE !!!!!! 500 + TYLKO DLA RODZICÓW PRACUJĄCYCH !!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (53)