Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
23.06.2020 18:17

CPK. Marcin Horała obiecuje, że pociągiem dojedziemy z Warszawy do Gdańska w 105 minut. Niestety, najwcześniej w 2031 r.

CPK to nie tylko lotnisko, ale również nowe linie kolejowe. Dzięki CPK podróż ze stolicy do Gdańska miałaby wynieść niewiele ponad 100 minut, ale to obietnica z długą datą realizacji. Najwcześniej pociągi pomkną z nową prędkością za 11 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
Marcin Horała wraz z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem mówili o inwestycjach kolejowych na Pomorzu

Politycy PiS nieustannie przekonują Polaków, że Centralny Port Komunikacyjny to projekt niezbędny do szybkiego rozwoju kraju.Regularnie mówi o tym również Andrzej Duda, który obietnicę wybudowania CPK do 2027 r. umieścił wśród obietnic przedwyborczych.

Z kolei pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała zapowiedział we wtorek, że CPK to nie tylko ogromne lotnisko, lecz również towarzysząca mu infrastruktura kolejowa.

- CPK to nie jest tylko, ale to nawet w mniejszości jest duże lotnisko gdzieś między Łodzią i Warszawą. To jest program inwestycyjny, który dotyczy całej Polski. W wymiarze pomorskim ostatnią zmianą, jaką dokonaliśmy w stosunku do pierwotnych planów jest przeciągnięcie, wybudowanie nowej linii kolejowej w standardzie kolei dużych prędkości do samego Trójmiasta – zapowiedział, o czym informuje PAP.

Obejrzyj: CPK ratunkiem dla gospodarki po epidemii. Emilewicz: rezygnacja byłaby samobójstwem

CPK to na razie tylko wizualizacje. A mieszkańcy żyją cały czas w niepewności.
"Centralny Port Komunikacyjny to ściema". Rada społeczna przerywa milczenie, CPK odpowiada

Gdyby tak się stało, odległość między Gdańskiem i Warszawą pociągi mają pokonywać w 1 godz. 45 min. zamiast obecnych 2 godz. 47 min. Po realizacji CPK czas podróży na trasie Gdynia-Warszawa wyniesie 2 godz. 5 min. (obecnie to 3 godz. 14 min.). Czas przejazdu na trasie Gdańsk-CPK i Gdynia-CPK wyniesie odpowiednio: 1 godz. 30 min. oraz 1 godz. 50 min.

Nieprędko jednak rozliczymy te obietnice. O ile bowiem lotnisko ma zostać oddane do użytku za 7 lat, to linia do Gdańska może być uruchomiona najwcześniej w 2029. Na kursy trwające niewiele ponad 100 minut kursy Warszawa-Gdańsk przyjdzie jednak poczekać do 2031 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2020

MajkaA Ja Majka obiecuję, że w 2050r. wszyscy będą bogaci, każdy będzie mieszkał w przynajmniej 150 m2 własnym domu , będzie posiadał 2 samochody itp

23-06-2020

MiśA do tego czasu po 50k miesięcznie dla Horały

23-06-2020

vftten horała to niezłu cwaniak, wyliczył sobie posadkę z tłustą pensyjką przez 11 lat, niestety horale zostało ino parę tygodni a potem do pracy

Rozwiń komentarze (31)