Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CPK. Marcin Horała obiecuje, że pociągiem dojedziemy z Warszawy do Gdańska w 105 minut. Niestety, najwcześniej w 2031 r.

31
Podziel się

CPK to nie tylko lotnisko, ale również nowe linie kolejowe. Dzięki CPK podróż ze stolicy do Gdańska miałaby wynieść niewiele ponad 100 minut, ale to obietnica z długą datą realizacji. Najwcześniej pociągi pomkną z nową prędkością za 11 lat.

Marcin Horała wraz z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem mówili o inwestycjach kolejowych na Pomorzu
Marcin Horała wraz z wojewodą pomorskim Dariuszem Drelichem mówili o inwestycjach kolejowych na Pomorzu
bErVoIBh

Politycy PiS nieustannie przekonują Polaków, że Centralny Port Komunikacyjny to projekt niezbędny do szybkiego rozwoju kraju.Regularnie mówi o tym również Andrzej Duda, który obietnicę wybudowania CPK do 2027 r. umieścił wśród obietnic przedwyborczych.

Z kolei pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała zapowiedział we wtorek, że CPK to nie tylko ogromne lotnisko, lecz również towarzysząca mu infrastruktura kolejowa.

bErVoIBj

- CPK to nie jest tylko, ale to nawet w mniejszości jest duże lotnisko gdzieś między Łodzią i Warszawą. To jest program inwestycyjny, który dotyczy całej Polski. W wymiarze pomorskim ostatnią zmianą, jaką dokonaliśmy w stosunku do pierwotnych planów jest przeciągnięcie, wybudowanie nowej linii kolejowej w standardzie kolei dużych prędkości do samego Trójmiasta – zapowiedział, o czym informuje PAP.

Zobacz także: Obejrzyj: CPK ratunkiem dla gospodarki po epidemii. Emilewicz: rezygnacja byłaby samobójstwem
bErVoIBp

Gdyby tak się stało, odległość między Gdańskiem i Warszawą pociągi mają pokonywać w 1 godz. 45 min. zamiast obecnych 2 godz. 47 min. Po realizacji CPK czas podróży na trasie Gdynia-Warszawa wyniesie 2 godz. 5 min. (obecnie to 3 godz. 14 min.). Czas przejazdu na trasie Gdańsk-CPK i Gdynia-CPK wyniesie odpowiednio: 1 godz. 30 min. oraz 1 godz. 50 min.

Nieprędko jednak rozliczymy te obietnice. O ile bowiem lotnisko ma zostać oddane do użytku za 7 lat, to linia do Gdańska może być uruchomiona najwcześniej w 2029. Na kursy trwające niewiele ponad 100 minut kursy Warszawa-Gdańsk przyjdzie jednak poczekać do 2031 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErVoIBK
KOMENTARZE
(31)
sasas
rok temu
W ostatni poniedziałek uległo awarii kilka elektrowni w tym Bełchatów. Wyłączenie kilku bloków z sieci spowodowało konieczność dokupienia z zagranicy i jakichś krajowych prowizorek (swoją drogą może odpowiednie służby przyjrzą się temu zbiegowi awarii...). Cena energii na rynku bilansowym przez to wzrosła sześciokrotnie... ponad rok temu URE alarmowało że będą problemy z prądem bo do 2032r przybędzie 11.9GW mocy, a w tym czasie wycofane zostaną stare bloki o mocy... 11.8GW(!). Do tego dochodzą przyłączenia nowych domów, zakładów, jakieś wojskowe forty itd itd. Czym zasilany będzie taki gigant jak CPK i te wszystkie super pociągi??. Może te zamaszyste wizje zacząć realizować od zapewnienia energii??
Levy
rok temu
No PIS obiecuje szybciej niż pendolino . I jeszcze szybciej zapomina o obietnicach .
tempo
rok temu
Jak dotąd jedynie obiecanki PIS-u są najszybsze , największe bez pokrycia w budżecie
bErVoIBL
ZIK
rok temu
opowieści Horały są tak samo prawdziwe jak milion samochodów elektrycznych Morawieckiego!!! ha ha ha RAFAŁ TRZASKOWSKI WYGRA I ZROBI PORZĄDEK!!!
mars
rok temu
pan Horała niestety do mądrych się nie zalicza , ten pisi człek bredzi i ma fantazje, zalecam mu kurację.
...
Następna strona