Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

Czarnek zdecydował. Dzieci nauki o biznesie będą czerpać z tekstów Jana Pawła II

98
Podziel się

W ramach nowej, konserwatywnej rewolucji w szkołach, szef MEN chce umieścić teksty polskiego papieża. Zapowiedź przekazał w Telewizji Trwam. Minister wyjaśnił też dlaczego nauki głowy kościoła są tak ważne w edukowaniu o przedsiębiorczości.


Czarnek zdecydował. Dzieci nauki o biznesie będą czerpać z tekstów Jana Pawła II
Planowane zmiany Czarnka mają też objąć również podręczniki do historii, co jak podkreślił minister "zajmie nieco więcej czasu". (PAP, PAP/Mateusz Marek)
bEhQQxzF

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekonuje, że tekstów o przedsiębiorczości będzie w szkole dużo więcej niż do tej pory.

Zdradził na antenie Telewizji Trwam szczegóły dotyczące zakończenia prac nad poszerzeniem kanonu lektur szkolnych.

Jak się okazuje w tym zestawie dla dzieci i młodzieży, jak zdradził minister wśród “znakomitych” pozycji literatury polskiej, będą też wprowadzane “w sposób umiejętny” do podręczników twórczości Jana Pawła II.

bEhQQxzH
Zobacz także: Ryszard Kalisz ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Zdenerwowały go pieniądze

Co jednak może zaskakiwać, słowa papieża dzieci będą mogły znaleźć w podręcznikach do przedsiębiorczości. Skąd ten pomysł?

- Za pontyfikatu papieża powstały encykliki społeczne, które pokazują sprawiedliwe podejście do rynku, pracy, czasu pracy. Ta wiedza powinna być obecna w podręcznikach do przedsiębiorczości – wyjaśniał Czarnek, cytowany przez Radio Zet.

bEhQQxzN

Te słowa wywołały prawdziwa lawinę komentarzy na Twitterze. Bezceremonialnie skomentował je politolog, były eurodeputowany PiS prof. Migalski.

"Akurat w tym min. Czarnek ma absolutną rację. Wszak Kościół, także pod przywództwem naszego wielkiego rodaka i świętego, bardzo dobrze sobie radził w sprawach biznesowych i wiele firm mogłoby się od niego uczyć jak lobbować na swoją korzyść oraz pozyskiwać nowych klientów" - napisał Migalski.

Planowane zmiany Czarnka mają też objąć również podręczniki do historii, co jak podkreślił minister "zajmie nieco więcej czasu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhQQxAi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(98)
Alek
1 tyg. temu
Czego chcecie uczyć ? Przedsiębiorczości? Najlepiej widać to u Rydzyka żenada!!!
Ewka
1 tyg. temu
Jednym z największych powodów do wstydu dla Jana Pawła II było wyniesienie do godności kardynała Bernarda Francisa Law, który w przerażający sposób przyzwalał na molestowanie dzieci. I który ze wstydu zrezygnował w 2002 roku z rządów nad archidiecezją w Bostonie. Inna sprawa, której nie można wybaczyć papieżowi, to jego uparta obrona nikczemnego księdza Marciala Maciela Degollado, pedofila, kobieciarza, malwersanta i narkomana". Jan Paweł II mówił i komunistom i kapitalistom, żeby się nawrócili. Ale jego największa tragedia polega na tym, że nigdy nie wezwał do naprawy błędów społeczności, nad którą miał pełną władzę.
Reeee
1 tyg. temu
Prawda o Janie Pawle II to również prawda o jego negatywnej roli w kryzysie przemocy i wykorzystania seksualnego. Nawet jeżeli działania polskiego papieża były bezwiedne, i tak prowadziły do umocnienia wewnątrzkościelnych struktur grzechu.
bEhQQxAj
Reeee
1 tyg. temu
Zatem przytoczę jedną z pozycji czym faszerować chce młodzież, oto ona ciekawa jak wam się podoba? Tomasz Terlikowski, Operacja Chusta Druga połowa XXI wieku. Europą rządzi wszechwładna policja polityczna walcząca z fundamentalizmem religijnym. Wypełniły się oto przestrogi głosu wołającego na puszczy, a lewacy dzięki podstępnej polityce tolerancji wprowadzili tak umiłowany przez nich terror. Papież, wypędzony z Rzymu, przebywa na emigracji w Afryce. Katolicy zepchnięci do gett na przedmieściach miast pogodzili się ze swoim losem. Jedyną ich otuchą jest chusta z wizerunkiem Chrystusa, święta relikwia, którą przechowują warszawscy kapucyni. Pewnego dnia władze postanawiają zarekwirować chustę. Przeszkadza im w tym zakonnik, który porywa relikwię i ucieka z nią do Afryki. Tymczasem nazi-mao-stalino-unioeuropejscy-lewako-ateiści nie ustają w próbach zniszczenia Prawdziwej Wiary, a ich orężem szantaż lub przekupstwo. Rozpoczyna się wielka ucieczka, a wszystkie nieudolne siły bezpieczeństwa zostają skierowane przeciw Janowi. Jeden niepokorny mnich rozpoczyna jednak cały łańcuch nawróceń – czy odwaga i wiara jednego człowieka są w stanie zmienić oblicze całego kraju? O tym przekonają się czytelnicy tej fascynującej powieści z gatunku habitu i monstrancji, polskiej odpowiedzi na dzieła płaszcza i szpady. Paweł Lisicki, Epoka Antychrysta
Vice
2 tyg. temu
A czym to się różni od "ekonomii marksistowskiej", nauczanej za komuny? I tak samo prowadzi do całkowitej kompromitacji wpychanej na siłę idei.
...
Następna strona