Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dewaluacja sposobem na inflację? "To jest skok na kasę obywateli"

- Efekt dewaluacji w odniesieniu do bilansu handlowego jest bardzo krótkotrwały, długotrwałe są natomiast skutki dla obywateli. Takie hocki-klocki w wykonaniu NBP byłyby fatalnie ocenione przez ekonomistów - powiedział programie "Newsroom" WP prof. Artur Nowak-Far z SGH, Kolegium ekonomiczno-społecznego. – Prowadzący hurtownię przedsiębiorca, który zaopatruje się za granicą, nagle jest zaskakiwany, że zamiast płacić 100 zł, płaci 150 zł z powodu dewaluacji. Jak ludzie oszczędzają pieniądze, to robią to z myślą o różnych celach. Nagle rząd dewaluuje i to jest wielkie oszustwo. Grecy się na to nie zdecydowali podczas kryzysu, dlatego że to była skok na kasę obywateli. Stwierdzono wówczas, że to przyniesie ogromne szkody.

0
0
136
Podziel się
Komentarze (136)
zobacz więcej komentarzy (136)
KOMENTARZE
(136)
Krychu
miesiąc temu
Sposób na inflację to siłowe obalenie pisowskiego rządu.
Emeryt.
miesiąc temu
Nasze wypracowane pieniądze, na ciężką godzinę, zjada inflacja za to winię ponosi ten rząd, okropne czasy, dba tylko o swoje słupki wyborcze, a gospodarka wegetuje!.
Optymistka in...
miesiąc temu
Przestańcie usuwać komentarze !!!! A wy wszyscy przestańcie się dziwić!!! WYBRALIŚCIE TYCH SZALEŃCÓW,TO I MACIE TO,CO MACIE !!!
SmutnaPrawda
miesiąc temu
Ja proponuję wprowadził million plus żeby wygrać wybory. A już za rok na banknocie zabraknie miejsca na wszystkie zera.
dziecko we mg...
miesiąc temu
Ten stary chwyt upadających rządów może być u nas przećwiczony .A narzekanie na prof.Balcerowicza jest nie na miejscu.Pokazano go jako diabła wcielonego ale pytanie :Kto wtedy miał inny pomysł?Oddzielnym tematem była likwidacja "nieopłacalnych' podmiotów gospodarczych.To był dramat ludzi nie mających co z sobą począć.Teraz nie mamy czołowych ówcześnie zakładów i gorzko tego żałujemy.Mądry Polak.....
...
Następna strona