Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dodatek dla policji. Resort finansów się sprzeciwiał, ale rząd stawia na swoim

Dodatek wysokości do 2,5 tys. zł dla policji stał się kością niezgody w rządzie. Taka premia, zdaniem resortu finansów, może spowodować wrażenie uprzywilejowania w stosunku do innych pracowników budżetówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Dodatek wysokości do 2,5 tys. zł dla policji stał się kością niezgody w rządzie

Specjalne premie motywacyjne mają trafić do funkcjonariuszy policji z najdłuższym stażem. Jeszcze w czerwcu rząd ma przyjąć odpowiedni projekt ustawy - pisze "Gazeta Wyborcza", która dotarła do opinii ministerstwa finansów.

Dodatek sięgający nawet 2,5 tys. zł został jednak ostro skrytykowany przez resort. Dlaczego? Jego wysokość bowiem - jak pisze w dokumencie MF - "może spowodować wrażenie nadmiernego uprzywilejowania tych służb w stosunku do innych pracowników sfery budżetowej, np. nauczycieli czy pielęgniarek lub ratowników medycznych".

Zobacz również: Dla kogo miliardy z Unii? Polska stworzy nowe programy pomocowe

Zwłaszcza w czasie kryzysu wołanego koronawirusem, tak wysokie premiowanie jednej służby może zostać źle odebrane, argumentował resort. Poza tym ośmieli innych pracowników budżetówki do walki o podobne wynagrodzenie.

Jak pisze "Wyborcza", krytyka MF nie spodobała się szefostwu rządzącej partii. Według informacji dziennika, ostro zareagował zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezes PiS Jarosław Kaczyński obawiający się protestów policjantów.

Reakcja była szybka. Rekomendację resortu finansów o niewypłacaniu premii rząd odrzucił - podaje dziennik. Teraz specjalne premie motywacyjne nie tylko zostały wstrzymane, ale rozszerzono ich zakres. Oprócz policjantów czy strażaków mają przysługiwać też funkcjonariuszom Służby Więziennej.

Informacje "Wyborczej" potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które w odpowiedzi dla dziennika poinformowało, że "projekt został uzgodniony z Ministerstwem Finansów, przeszedł też przez Stały Komitet Rady Ministrów, a na najbliższym posiedzeniu zajmie się nim Rada Ministrów".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2020

ZIBIJEDNO WIELKIE PRZEKUPSTWO , UTRZYMAĆ WŁADZĘ ZA WSZELKĄ CENĘ . DAĆ POLICJI ,I WOJSKU BO INACZEJ MOGĄ SIĘ ZBUNTOWAĆ PRZECIW RZĄDZĄCYM .PO TRUPACH DO … Czytaj całość

05-06-2020

PoltonTrzeba ich kupić bo mogą nie chcieć pałować przeciwników słońca narodu...

05-06-2020

ksiądzno i mamy państwo policyjne!!!

Rozwiń komentarze (268)