Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Dodatek dla policji. Resort finansów się sprzeciwiał, ale rząd stawia na swoim

268
Podziel się

Dodatek wysokości do 2,5 tys. zł dla policji stał się kością niezgody w rządzie. Taka premia, zdaniem resortu finansów, może spowodować wrażenie uprzywilejowania w stosunku do innych pracowników budżetówki.

Dodatek wysokości do 2,5 tys. zł dla policji stał się kością niezgody w rządzie
Dodatek wysokości do 2,5 tys. zł dla policji stał się kością niezgody w rządzie (Policja)
bEpxxEER

Specjalne premie motywacyjne mają trafić do funkcjonariuszy policji z najdłuższym stażem. Jeszcze w czerwcu rząd ma przyjąć odpowiedni projekt ustawy - pisze "Gazeta Wyborcza", która dotarła do opinii ministerstwa finansów.

Dodatek sięgający nawet 2,5 tys. zł został jednak ostro skrytykowany przez resort. Dlaczego? Jego wysokość bowiem - jak pisze w dokumencie MF - "może spowodować wrażenie nadmiernego uprzywilejowania tych służb w stosunku do innych pracowników sfery budżetowej, np. nauczycieli czy pielęgniarek lub ratowników medycznych".

bEpxxEET
Zobacz także: Zobacz również: Dla kogo miliardy z Unii? Polska stworzy nowe programy pomocowe

Zwłaszcza w czasie kryzysu wołanego koronawirusem, tak wysokie premiowanie jednej służby może zostać źle odebrane, argumentował resort. Poza tym ośmieli innych pracowników budżetówki do walki o podobne wynagrodzenie.

Jak pisze "Wyborcza", krytyka MF nie spodobała się szefostwu rządzącej partii. Według informacji dziennika, ostro zareagował zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i prezes PiS Jarosław Kaczyński obawiający się protestów policjantów.

bEpxxEEZ

Reakcja była szybka. Rekomendację resortu finansów o niewypłacaniu premii rząd odrzucił - podaje dziennik. Teraz specjalne premie motywacyjne nie tylko zostały wstrzymane, ale rozszerzono ich zakres. Oprócz policjantów czy strażaków mają przysługiwać też funkcjonariuszom Służby Więziennej.

Informacje "Wyborczej" potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które w odpowiedzi dla dziennika poinformowało, że "projekt został uzgodniony z Ministerstwem Finansów, przeszedł też przez Stały Komitet Rady Ministrów, a na najbliższym posiedzeniu zajmie się nim Rada Ministrów".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEpxxEFu
KOMENTARZE
(268)
Jay
rok temu
Spokojnie dadzą dziadkom co po 30 lat służby mają, reszty nie kupili i reszta jest bardzo zła.
Mic1098
rok temu
Wszyscy jadą na policję a w rzeczywistości ten dodatek dotyczy też strażaków i straż graniczna
AS
rok temu
W wakacje wystawię rządowi rachunek za energię zużytą przez komputer podczas prowadzenia lekcji przez internet,za sam internet,papier do drukarki i tusze.A tak swoją drogą czy chociaż jeden policjant kupił chociaż litr paliwa do służbowego samochodu.
bEpxxEFv
Policeman
rok temu
25 lat ciężkiej służby, praca w nocy weekendy, święta, zszargana psychika. W tym czasie inwestycja w nieruchomości i naukę języków. Za chwile emerytura w wieku 45 lat i przeprowadzka do jednego z państw Ameryki Południowej. Emerytura 4500zł oraz pieniążki z wynajmu 2 mieszkań będą wpływać na konto...a ja z cygarem w dłoni i kapeluszu będę podziwiać widoki. Powiem tak, było warto się przemeczyc. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia gdyż to jest najważniejsze, nie pieniądze.
Kris Banas
rok temu
panie milicjant prosze opuścić bożnice
...
Następna strona