Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Domy bez pozwolenia tylko na dużych działkach

44
Podziel się:

Jeden z najważniejszych projektów Polskiego Ładu czeka poważna zmiana - podaje dziennik "Fakt". Rząd chce, aby domy do 70 mkw. były budowane bez pozwolenia tylko na działkach, które mają więcej niż 100 mkw. powierzchni.

Domy bez pozwolenia tylko na dużych działkach
Domy bez zezwoleń tylko na dużych działkach. (WP)
bEDcMXlx

Jednym z ważniejszych elementów Polskiego Ładu jest nowelizacja prawa budowlanego i umożliwienie budowy domów jednorodzinnych bez zezwolenia - jedynie na zgłoszenie.

Zmiana, przynajmniej w teorii, ma rozwiązać część problemów mieszkaniowych i sprawić, że budowa własnego domu będzie szybsza i łatwiejsza.

Rząd obawia się jednak, że zbyt uproszczone przepisy mogą przyczynić się do większego rozwoju "patodeweloperki". Stąd pomysł, aby budowę bez pozwoleń ograniczyć do dużych działek.

bEDcMXlz
Zobacz także: Opóźnienia na budowach. Inflacja uderza w wykonawców. Nastąpi fala bankructw?

"Wymóg lokalizacji jednego obiektu na każde 1000 mkw. powierzchni działki ma stanowić mechanizm gwarantujący, że projektowana instytucja będzie służyła wyłącznie celom indywidualnym, a nie budowie wieloobiektowych osiedli" - czytamy w ocenie skutków regulacji.

Zdaniem ekspertów, ograniczenie może jednak sprawić, że przepisy ułatwiające życie osobom budującym domy w praktyce pomogą tylko niewielkiej części.

bEDcMXlF

– Beneficjentów tego systemu nie będzie zbyt wielu z uwagi na obecne ceny gruntów – mówi agencji Newseria Wiktor Kotiuk, radca prawny, partner zarządzający Kancelarii Grzechowiak Kotiuk Radcowie Prawni.

Projekt przepisów umożliwiających budowę domów bez zezwoleń rząd przyjął 8 września. Teraz przepisy trafią pod obrady Sejmu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDcMXma
prawo budowlane
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Dacze
1 tyg. temu
Budujemy Dacze za miastem bez zgody gminnych urzędasów jak za Gierka!!! Ha,ha,ha!
ask
1 tyg. temu
Ogarnijcie się. Czy nie macie korekty? Najpierw 100mkw, potem w treści już poprawnie - 1000 mkw. A swoją drogą przepisu nie rozumiem - obecnie buduje się na mniejszych działkach. To już lepiej niczego nie zmieniać.
xxx
1 tyg. temu
I tak obejda przepisy jaki problem dla dewelopera podzielić działkę 1000m na np. 4x200 plus 200m droga i postawi 4 domki.
bEDcMXmb
rolnik
1 tyg. temu
Takie coś jakby większy domek na ogródku działkowym . Działka będzie droższa od domu. A marnotrawstwo terenu okropne. Jak piś coś wymyśli to tylko dla grupki swoich. Ciekawe kto na tym skorzysta.
tgrf
1 tyg. temu
bańka na nieruchomościach rośnie bo kasa jest rozdawana, stopy procentowe poniżej inflacji i tani przez to kredyt. Ale kiedyś ta polityka odbije się nam czkawką. Stracą nie tylko posiadacze nieruchomości, ale przede wszystkim ludzie mający oszczędności. Dlatego trezba się do tego przygotować. Jak? Wiedza finansowa się przydaje. Przeczytajcie ksią.ż ke pt. Emery tura nie jest Ci potzerbna. Można się czegoś nauczyć.
...
Następna strona