Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Domy do 70 metrów bez pozwolenia już wkrótce. Kiedy nowelizacja prawa budowlanego?

47
Podziel się

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało w wykazie prac legislacyjnych rządu informację o rozpoczęciu prac nad przepisami dotyczącymi budowy domów jednorodzinnych do 70 mkw. Na tym jednak nie koniec.

Domy do 70 metrów bez pozwolenia już wkrótce. Kiedy nowelizacja prawa budowlanego?
Jarosław Kaczyński ogłosił projekt domów bez zezwoleń podczas inauguracji Polskiego Ładu (PAP, Radek Pietruszka)
bErtwIdN

Jedno z głównych założeń Polskiego Ładu, który w maju zaprezentował PiS, to ważny sygnał dla całej budowlanki. Regulacja wprowadza możliwości budowy budynków mieszkalnych jednorodzinnych bez pozwolenia na budowę. Teraz doczekała się "hucznego" startu.

Projekt ma zostać wdrożony w formie nowelizacji prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym już w III kw. tego roku.

bErtwIdP

Rozwiązanie obejmie projekty budowlane o powierzchni zabudowy do 70 mkw. z poddaszem, o łącznej powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 90 mkw. - czytamy w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Zobacz także: Dom bez pozwolenia do 70 mkw. Minister: Nowe prawo jeszcze w tym roku

Aby postawić 70-metrowy dom na zgłoszenie, potrzebna będzie działka o powierzchni 1 tys. metrów kwadratowych. O tanim domu mogą zapomnieć na pewno mieszkańcy dużych miast - o ile oczywiście nie posiadają swojej działki. Średnia cena sprzedanych działek o powierzchni od 1 do 1,5 tys. metrów kw. w Warszawie to ponad 885 tys. zł. Cena za metr przekracza natomiast 724 zł.

bErtwIdV

Prezentując "Polski Ład", politycy PiS dawali jednak do zrozumienia, że propozycja jest skierowana przede wszystkim do tych, którzy nie mieszkają w wielkich aglomeracjach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtwIeq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(47)
Obywatel
6 dni temu
Taki same dokumenty co na pozwolenie. Nie rozumiem co za różnica, ponieważ sam czekałem na normalnie pozwolenie tylko 9 tygodni.
Alek
1 tyg. temu
I tak trzeba będzie czekać 21 dni na odpowiedź z urzędu lub jej brak (tzw. ciche pozwolenie na rozpoczęcie robót). Przeważnie będzie to nakaz uzupełnienia brakujących dokumentów i znowu 3 tygodnie czekania.
xxx
1 tyg. temu
Cóż za łaskawcy!!! Zmieniają prawo budowlane, ale jak nikt ich nie wywiezie na kupie gnoju, to za rok lub dwa nikogo nie będzie stać na budowę, nawet takiego 70-metrowego kurwidołka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bErtwIer
????
1 tyg. temu
Że co ??? Będzie jeszcze drożej ?
aj waj
1 tyg. temu
Jedyna dziedzina w zakresie budownictwa socjalnego, w której PiS odniesie sukcesy, to domki z kart?
...
Następna strona