Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Dotacje z Funduszu Odbudowy podzielone. 18,9 mld euro dla Polski do 2022 roku

143
Podziel się:

Komisja Europejska przedstawiła oficjalnie kalkulacje podziału dotacji z Funduszu Odbudowy.

Dotacje z Funduszu Odbudowy podzielone. 18,9 mld euro dla Polski do 2022 roku
Fundusz Odbudowy ma pomóc krajom UE stanąć na nogi po pandemii (Photo by Dursun Aydemir/Anadolu Agency via Getty Images) (Anadolu Agency via Getty Images, Anadolu Agency)

Polsce ma przypaść 18,9 mld euro dotacji do 2022. Na dodatkowe 4,1 mld euro mamy szansę do 2023 - wynika z kalkulacji Komisji Europejskiej.

Łącznie dla wszystkich krajów UE budżet przewiduje wypłatę 218,750 mld euro do 2021 roku i 93,750 do 2023.

Największy udział przypada Hiszpanii - 43,48 mld euro, dalej Włochom - 44,724 i Francji - 22,699 mld euro.

Zobacz także: Na co pójdą pieniądze z Unii? "Wpłynęło 116 przedsięwzięć"

Budżet został wynegocjowany na szczycie UE w lipcu. Wówczas to założono, że Fundusz Odbudowy na lata 2021-27 ma liczyć w sumie 750 mld euro. Z tej kwoty 500 mld euro ma być dostępne dla krajów w formie grantów, a 250 mld euro w formie pożyczek.

Jak pisaliśmy w money.pl, na ten okres Polska wynegocjowała w sumie 62,8 mld euro. 37,69 miało trafiać w formie grantów, a pozostałe 25,1 mld euro w pożyczkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(143)
Bo przecie
2 lata temu
Związek Komunistycznych Republik Niemieckich daje kasę tylko swoim, koloniom ochłapy aby zatrzymać ich ich rozwój. Zdrowe podejście, bo po co tworzyć sobie konkurencję. Dystrykty kolonialny mogą zjadać mirabelki i płodzić się aby dostarczać silnych ludzi do ciężkiej pracy. Niech żyje komunizm europejski i jej władcy którzy pozwalają nam żyć. Łaska ich jest wielka.... )) : - Brawo dla NASZYCH rzadowych negocjacji =Tak trzymać ((:
no to trzeba
2 lata temu
przyśpieszyć wypłatę zaległych reparacji od Niemiec to starczy na dłużej... ŁAPY PRECZ OD pisu... UE zadłuża się po to, żeby już nikt nie wyszedł z UE. Żadne państwo poza Niemcami i ich sojusznikami (Austria, Holandia, Lichtenstein, Szwecja itp.) nie będzie stać na to, żeby wykupić się z tego długu co właśnie jest zaciągany i który nigdy nie zostanie spłacony.
Clara
2 lata temu
Fundusz Odbudowy był ustalany na lata 2021-27. Teraz podzielono tylko do 2022. Czy większość komentatorów piszących, że dostaliśmy tylko 1/3 wynegocjowanej kwoty i to jeszcze z winy PISu potrafi czytać ze zrozumieniem ?... Sukces upadku moralnego do tego doprowadziła UNIA. Biada nam wszystkim.
KENN
2 lata temu
Niemiecka gospodarka po II wojnie św, konsumowała Plan Marshalla , a Polska nawet feniga nie dostała za zniszczenie Polski , 😒 ----- Prawda jest taka że Zachód nam 10 razy więcej zabrał niż dał ale ciemny lud wierzy w propagandę . Pieniądze, które daje UE w większości trafiają do zagranicznych firmy, które robią w Polsce swoje interesy. Przeciętny Polak jest parobkiem za najniższą krajową.
Oburzona
2 lata temu
- Przecież cąła kwota rozłożona jest na lata do 2027, teraz dostajemy 1/3 tej kwoty, a resztę w kolejnych latach nie MANIPULUJCIE faktami ! = POpuliści !?.... Ten tekst nie dla osobników nie znających słowa sarkazm _ żenada !?
...
Następna strona