Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Droga do Czech. Już wiosną pojedziemy wyremontowaną DK 38

13
Podziel się:

Wiosną do Czech pojedziemy wyremontowanym odcinkiem drogi krajowej nr 38 - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2019 r. Koszt inwestycji to blisko 13 mln zł.

Już wiosną 2019 kierowcy pojadą wyremontowaną DK 38 z Polski do Czech
Już wiosną 2019 kierowcy pojadą wyremontowaną DK 38 z Polski do Czech (GDDKiA)
bEDvOnat

Dobiega końca remont krajowej '38'. Co prawda kierowcy już korzystają z tego odcinka, ale na zasadach tymczasowych. Dlatego drogowcy apelują o bezpieczną jazdę. Wciąż jest to plac budowy, a do wykonania pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej, oznakowanie poziome oraz wykonanie nawierzchni na ciągu pieszo-jezdnym.

bEDvOnav

"W drugim kwartale br. planujemy zakończyć prace związane z rozbudową drogi krajowej nr 38 na odcinku granica państwa – Pietrowice o długości ok. 2,75 km" - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zobacz także: Zobacz też: Dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Prace na DK 38 wystartowały 26 marca 2018 r. Ich zakres obejmuje poszerzenie jezdni, by dostosować ją do obowiązujących przepisów technicznych, budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, chodników, ciągów pieszo–rowerowych, parkingu wraz z miejscami postojowymi, zatok autobusowych, przepustów pod korpusem jezdni oraz zjazdów do przyległych działek.

bEDvOnaB

Podczas rozbudowy przebudowano też kolidujące sieci: teletechniczną, wodociągową i energetyczną.

Koszt inwestycji to ok. 12,9 mln zł, a jej efektem będzie przebudowa dwóch skrzyżowań w przygranicznych miejscowościach Pietrowice i Mokre Kolonia.

bEDvOnaC

Po przebudowie nastąpi wzrost płynności ruchu i poprawa przepustowości drogi, co znacznie wpłynie na poprawę komfortu jazdy kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDvOnaW
KOMENTARZE
(13)
Stanley
3 lata temu
Wyremontowane 3 km drogi, sukces niebywały.
Mania
3 lata temu
2.7 km sukces pisu na raty .budowa 2 lata.
sentier
3 lata temu
... ależ wyczyn ... przez 30 lat nie mogli zrobić dobrej solidnej drogi a to tylko 2,5 km... - nie wzięli czasami KREDYTU na ten cel - Polski RZĄD to potrafi..!!!
bEDvOnaX
Józef
3 lata temu
SLD wybudowało bez pomocy z UE 90 km autostrady Gdańsk - Nowe Marze. PO wybudowała autostradę A1 A2 A 4.i wiele km drug typu S. PIS wybudował drogę dojazdową do domu P.Szydło i dróżkę na odcinku 2,75 km.
droga krajowa...
3 lata temu
Już wkrótce w Polsce wszystkie drogi prowadzić będą i tak do Torunia! I to wcale nie będzie rydzykowna inwestycja.