Notowania

Droga do Czech. Już wiosną pojedziemy wyremontowaną DK 38

Wiosną do Czech pojedziemy wyremontowanym odcinkiem drogi krajowej nr 38 - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2019 r. Koszt inwestycji to blisko 13 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Już wiosną 2019 kierowcy pojadą wyremontowaną DK 38 z Polski do Czech

Dobiega końca remont krajowej '38'. Co prawda kierowcy już korzystają z tego odcinka, ale na zasadach tymczasowych. Dlatego drogowcy apelują o bezpieczną jazdę. Wciąż jest to plac budowy, a do wykonania pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej, oznakowanie poziome oraz wykonanie nawierzchni na ciągu pieszo-jezdnym.

"W drugim kwartale br. planujemy zakończyć prace związane z rozbudową drogi krajowej nr 38 na odcinku granica państwa – Pietrowice o długości ok. 2,75 km" - poinformowała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zobacz też: Dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Prace na DK 38 wystartowały 26 marca 2018 r. Ich zakres obejmuje poszerzenie jezdni, by dostosować ją do obowiązujących przepisów technicznych, budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, chodników, ciągów pieszo–rowerowych, parkingu wraz z miejscami postojowymi, zatok autobusowych, przepustów pod korpusem jezdni oraz zjazdów do przyległych działek.

(GDDKiA)
Droga Krajowa nr 38 łącząca Polskę i Czechy

Podczas rozbudowy przebudowano też kolidujące sieci: teletechniczną, wodociągową i energetyczną.

Koszt inwestycji to ok. 12,9 mln zł, a jej efektem będzie przebudowa dwóch skrzyżowań w przygranicznych miejscowościach Pietrowice i Mokre Kolonia.

Po przebudowie nastąpi wzrost płynności ruchu i poprawa przepustowości drogi, co znacznie wpłynie na poprawę komfortu jazdy kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, gddkia, droga, trasa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2019

lexA kiedy panowie "chwalipięty"wyremontujecie A-4 na odcinku Olszyna ? Wszak to "AUTOSTRADA" /spadek poniemiecki/, która przez 74 lata od zakończenia … Czytaj całość

16-02-2019

PolakBuhahahahhahahahhaha Serio 3 km a chwalą się jak by ta droga była przez całą Polskę

16-02-2019

aidil2,75 km odremontowanej drogi - jest się czym chwalić.

Rozwiń komentarze (13)