Notowania

Autostrada A2. Koniec korków coraz bliższy. Są oferty na likwidację niedoszłego punktu poboru opłat

Do końca czerwca mają zniknąć pozostałości po niedoszłym punkcie poboru opłat na autostradzie A2 koło Pruszkowa. Do przetargu GDDKiA stanęły dwie firmy które chcą za swoje usługi 4-4,5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Na A2 pod Pruszkowem często się tworzą korki. Powód? Ograniczenie prędkości do 40 km/h przy punkcie poboru opłat, który nie działa

Likwidację nieczynnego punktu poboru opłat (PPO) Pruszków na autostradzie A2 w grudniu zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Powód? Przymus zwalniania na autostradzie ze 140 do 40 km/h na godzinę. Ograniczenie często doprowadza więc do korków.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na początku stycznia poinformowała, że ogłosiła już przetarg w tej sprawie. W czwartek otworzono koperty z ofertami potencjalnych wykonawców.

Za realizację zamówienia na likwidację wysp na PPO Pruszków firma Planeta z Warszawy zaproponowała prawie 4 mln zł, a Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego zaoferowało ponad 4,5 mln zł. Jak informuje GDDKiA, kosztorys inwestorski wynosi ok. 1,6 mln zł.

Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca musi do 30 czerwca zdemontować wyspy i inne urządzenia, które znajdują się w przygotowanych miejscach poboru opłat. Musi też w tym miejscu odtworzyć nawierzchnię i wykonać oznakowanie poziome.

Warto zauważyć że wprawdzie oferta firmy z Piotrkowa Trybunalskiego jest o ponad pół miliona złotych droższa, ale wykonawca zobowiązuje się zakończyć wszystkie prace do 10 czerwca, czyli 20 dni przed terminem. Planeta trzyma się terminu 30 czerwca.

Ograniczenie prędkości do 40 km/h jest tu łamane przez niemal wszystkich kierowców.
Nieczynny punkt poboru opłat w Pruszkowie do likwidacji. Kierowcy odetchną z ulgą

Jak podkreśla GDDKiA, po wykonaniu robót zniknie zwężenie na A2 i będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W sam raz przed wakacyjnym szczytem. Docelowo planuje się poszerzenie A2 do trzech pasów.

Obecnie jest tam 17 wysp dzielących, które miały służyć jako infrastruktura do przyszłego poboru opłat od samochodów osobowych, ale ostatecznie zrezygnowało z tej przestarzałej i uciążliwej metody poboru opłat w tym miejscu.

Prędkość na tym odcinku ze względów bezpieczeństwa jest ograniczona do 40 km/h. Choć drastyczne łamanie tego ograniczenia jest na porządku dziennym, przy dużym natężeniu ruchu i tak powoduje to zakłócenia w płynności ruchu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, gospodarka, wiadomości, korki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2019

kierowcaCzy w tym kraju nikt nie pomyśli że można wprowadzić WINIETY co ułatwi wszystkim jazdę po autostradach, a nie stawiać na środku autostrady jakieś … Czytaj całość

14-02-2019

AdamA2 to jest ewenement w skali europy, przejazd w jedna strone 80 zl. Winieta caloroczna na Czechy 280 zlotych.

14-02-2019

kurczakA może już niech ten 3 pas od razu zrobią,

Rozwiń komentarze (91)