Notowania

Forum Wizja Rozwoju
07.05.2019 16:10

Druga edycja Forum Wizja Rozwoju, największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce, już w czerwcu

Sto debat upamiętniających stulecie odzyskania niepodległości, pięć tysięcy uczestników i pięćset autorytetów uczestniczących w dziewiętnastu blokach tematycznych – to najkrótsza zapowiedź drugiej edycji Forum Wizja Rozwoju. Wydarzenie, które po ubiegłorocznej odsłonie znalazło miejsce w kalendarzu najważniejszych polskich spotkań gospodarczych, odbędzie się w dniach 24-25 czerwca br. W tym roku w obiektach Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Fot: Jack11 Poland)

Forum, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, koncentruje się na najważniejszych wyzwaniach stojących obecnie przed rodzimą gospodarką. Uporządkowane w blokach tematycznych, będą przedmiotem paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów, przedstawicieli ministerstw, naukowców i przedsiębiorców.

- Forum jest możliwością spotkania z przedstawicielami biznesu, stojącymi przed wieloma wyzwaniami związanymi z rozwojem, także tym dotyczącym ekspansji zagranicznej – podkreśla Robert Zmiejko, dyrektor Pionu Rozwoju Zagranicznego PKO BP – jednego z partnerów wydarzenia. Mam nadzieję na dyskusję o zmieniających się potrzebach polskich przedsiębiorstw i wspólne poszukiwanie rozwiązań finansowych ułatwiającym im zdobywanie kolejnych rynków zagranicznych.

Wydarzenie ma być okazją do poszukiwania sposobów likwidacji barier rozwoju rodzimego biznesu oraz tworzenia dogodnych warunków dla polskich firm, których produkty mogą skutecznie konkurować z zagranicznymi.

- Identycznie, jak podczas pierwszej edycji wydarzenia, proponujemy merytoryczną dyskusję o wizji polskiej gospodarki – mówi Prezes Zarządu Fundacji Wizja Rozwoju, Andrzej Michalak. – Zapraszamy do niej autorytety ze świata biznesu i nauki, ale również mediów i polityki. Zależy nam na wypracowaniu koncepcji konkretnych działań, kreowaniu innowacyjnych planów i stworzeniu projektów pożytecznych dla polskiej gospodarki. Chcemy, aby podczas Forum zapadły ważne dla niej decyzje.

Po spotkaniach uporządkowanych w 19 bloków tematycznych: Badania i rozwój, Bezpieczeństwo kraju – rozwój gospodarczy, CSR w gospodarce, Ekomobilność, Energetyka, Finanse w gospodarce, Gospodarka morska, Hackathon, Inwestycje, Kultura i sztuka, Niepodległość gospodarcza, Prawo w gospodarce, Programy społeczne, Rolnictwo, Sprawy społeczne, Srebrna gospodarka, Technologie przyszłości, Transport i Zdrowie wiele obiecują sobie partnerzy wydarzenia.

- Druga edycja Forum Wizja Rozwoju, którego Totalizator Sportowy ma zaszczyt być Głównym Partnerem, to przede wszystkim okazja do określenia gospodarczych priorytetów dla Pomorza, ale także całej Polski. Obecność tak wielu osobistości ze świata biznesu, nauki i polityki gwarantuje najwyższy poziom merytoryczny wielu dyskusji podczas Forum– twierdzi Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Patronami merytorycznymi Forum są ministerstwa: Cyfryzacji, Finansów, Infrastruktury, Inwestycji i Rozwoju, Przedsiębiorczości i Technologii, Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Obrony Narodowej. Grono to powiększa Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przewodnicząca sejmowej Komisji Polityki Senioralnej Małgorzata Zwiercan. Inicjatorka Forum upatruje wiele szans ekonomicznych właśnie w potencjale osób starszych. - Ich doświadczenie ale i siła nabywcza to kluczowe elementy współczesnej gospodarki – przekonuje poseł Zwiercan. – Społeczeństwo się starzeje, a rynek produktów i usług dedykowanych seniorom rośnie. Od mądrości naszej reakcji na te zjawiska bardzo wiele zależy. Cieszę się, że będziemy mogli wspólnie poszukać pożytecznych rozwiązań w tym obszarze.

Partnerstwo Forum zadeklarowali jak dotąd: Totalizator Sportowy, Bank PKO BP, Agencja Rozwoju Przemysłu, DGT sp. z o.o., Jastrzębska Spółka Węglowa, Zarząd Morskiego Portu w Gdańsku, PKP S.A. i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

Źródło:
Informacja prasowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz