Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Druga fala kryzysu. Emilewicz: przygotowujemy się na to, żeby przywrócić reżimy

124
Podziel się

- Przygotowujemy się na drugą falę epidemii jesienią, ale absolutnie nie dyskutujemy o ponownym lockdownie - zapewnia wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Ponowny lockdown gospodarki nie wchodzi w grę - twierdzi minister Jadwiga Emilewicz.
Ponowny lockdown gospodarki nie wchodzi w grę - twierdzi minister Jadwiga Emilewicz. (PAP)
bDAEFUCt

Szefowa resortu rozwoju była w piątek rano gościem programu "Graffiti" w Polsat News.

- Chciałabym móc powiedzieć, że żaden Polak nie straci pracy przez koronawirusa, ale to byłoby z mojej strony nieodpowiedzialne - mówiła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Jak dodawała, polska gospodarka jest obecnie w stosunkowo dobrym stanie. - Mamy 16 tys. nowych miejsc pracy, notujemy też wzrost wynagrodzeń - mówiła minister rozwoju.

bDAEFUCv
Zobacz także: Obejrzyj: Druga fala koronawirusa. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-szumowski-6217008534210177c">Szumowski</a>: przygotowujemy się, mogą wrócić pewne zakazy

Nie da się jednak wykluczyć, że epidemia wróci i problem pojawi się na nowo. - Przygotowujemy się na to, żeby przywrócić reżimy, takich jak zasłanianie ust czy dystans. Ale o lockdownie absolutnie nie rozmawiamy - zapewnia Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier zabrała również głos w sprawie pieniędzy unijnych. - To są pieniądze na realną transformację - powiedziała. Wśród obszarów wymieniła transport i infrastrukturę, cyfryzację czy transformację energetyczną. Na to mają pójść pieniądze z Brukseli.

bDAEFUCB

- Z jednej strony drogi i infrastruktura kolejowa, ale również budowanie nowych kompetencji pracowniczych - mówiła szefowa resortu rozwoju.

Co z rozdziałem województwa warszawskiego od mazowieckiego? - Wydzielenie Warszawy pod względem finansowym to coś, co pojawiało się już wielokrotnie w przestrzeni publicznej i nie stoją za tym tylko argumenty polityczne - podkreślała wicepremier Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDAEFUCC
bDAEFUCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(124)
polski czy an...
6 miesięcy temu
Lockdown? Polski rząd to powinien używać polskich słów.
Dresik
6 miesięcy temu
Pierwsza fala jeszcze nie minęła..........
mk
6 miesięcy temu
Zasłanianie ust i dystans to cały czas obowiązuje to jaki powrót do reżimów?
bDAEFUCX
PACJENT
6 miesięcy temu
KIEDY OTWORZĄ PRZYCHODNIE ? DOŚĆ LECZENIA SŁUCHAWKĄ !
Jarek
6 miesięcy temu
A to niespodzianka! Pan Szumowski jeszcze nie za kratkami?
...
Następna strona