Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emilewicz tłumaczy Morawieckiego z "tak zwanej praworządności"

Jadwiga Emilewicz o powiązaniu unijnych środków z praworządnością i zmianach w rządzie. Wicepremier tłumaczy Mateusza Morawieckiego ze słów o "tak zwanej praworządności", podkreśla też, że to w jego gestii leży decyzja o "odchudzeniu" rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Jadwiga Emilewicz o unijnych pieniądzach i praworządności

- Przyjęcie neutralności klimatycznej w przypadku Polski do 2050 roku jest niemożliwe. Suma emisji będzie liczona w 2050 i w kolejnych latach na poziomie europejskim. Te kraje, które są oparte na energii zeroemisyjnej, będą się dzielić tą swoją nadwyżką - powiedziała w Polskim Radiu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- Wszystkie fundusze są przeznaczone w stronę zazielenienia gospodarki. Będziemy to robić w naszym tempie i w zgodzie z naszymi możliwościami. Kiedy mówimy o neutralności klimatycznej w horyzoncie 2020-2050, mówimy o pewnym wyznaczeniu kierunku. To, czy on zostanie osiągnięty, wielu ekspertów patrzy na to z rezerwą - dodała.

W kwestii powiązania transferu środków z budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027 z praworządnością, odparła, że zapisy dotyczące zasady praworządności są tak samo ważne dla każdego państwa członkowskiego. - To, co mamy dziś, to zasada praworządności w zakresie wydatkowania środków - powiedziała.

Dobroczynność a COVID-19" badanie przeprowadzone na zlecenie Orange. Jak pomagamy osobom starszym

Podkreśliła także, że dla polskiego rządu najważniejszym zadaniem jest teraz zastanowienie się, na jakie projekty wydać unijne pieniądze. Zaznaczyła przy tym, że mowa o wielkich inwestycjach infrastrukturalnych.

Pytana o słowa premiera Morawieckiego, który mówił o "tak zwanej praworządności", odpowiedziała, że to sformułowanie, które jako pierwszy wypowiedział Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

Jadwiga Emilewicz mówiła także o kolejnych formach wsparcia dla przedsiębiorców najbardziej dotkniętych kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. Nowe rozwiązania mają być kierowane głównie do branży turystycznej.

- Chcemy dostarczyć przedsiębiorcom nowy oręż, by po czasie, gdy były im dostarczane środki płynnościowe. Projekty ustaw będą gotowe do końca tego roku, by weszły w życie od początku kolejnego roku - zapewniła.

Wicepremier była także pytana o zmiany w rządzie. - Restrukturyzacja rządu to decyzja premiera Morawieckiego i szefostwa partii. Takie rzeczy to nic egzotycznego. Premier obiecał odchudzenie rządu, zmniejszenie liczby resortów i myślę, że w tym kierunku będzie zmierzać reforma - powiedziała Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2020

paczekTa Pani jest glucha i nie powinna zabierac glosu i nie powinna zajmowac odpowiedzialnego stanowiska w ministerstwie.Nadaje sie tylko do wyglaszania … Czytaj całość

23-07-2020

lakonRząd PiS nie zamierza być praworządny. Co tu wyjaśniać? P ma tylko w nazwie.

23-07-2020

ekonomiza takie pieniądze to każdy z rządu wytłumaczy każdego

Rozwiń komentarze (32)