Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epidemia koronawirusa. Uber reaguje i zapowiada zmianę polityki

Uber poinformował kierowców w Wielkiej Brytanii, że zawiesi tymczasowo ich konta, jeżeli narażeni byli na kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem. Zapowiedział jednak, że pomoże im finansowo w tym czasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Uber pochylił się nad problemem kierowców, którzy mogli zostać zakażeni koronawirusem.

Wszyscy zawieszeni kierowcy otrzymają od Ubera pomoc finansową - poinformował brytyjski Business Insider. Pieniądze mieliby otrzymywać przez 14 dni. Uber jednak nie sprecyzował, że udzielone wsparcie miałoby być rekompensatą za utracone zarobki.

Spółka transportowa podkreśliła, że powołała już zespół ds. epidemii koronawirusa. Pracuje on całodobowo, a jego zadaniem jest wspierać lokalne władze w zakresie zdrowia publicznego.

O nowej polityce, która wesprzeć kierowców, Uber poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia: zakażeń będzie dużo więcej

"Pomogliśmy już kierowcom w niektórych obszarach dotkniętych epidemią i pracujemy nad szybkim wdrożeniem nowego systemu na całym świecie" - wskazuje Uber.

W samym Meksyku w ubiegłym miesiącu Uber zawiesił 240 kont kierowców. Powód? Mogli mieć kontakt z kimś, kto był zarażony koronawirusem.

Prezydent Andrzej Duda.
Koronawirus w Polsce. Prezydent zapowiada rozwiązania łagodzące skutki spłaty kredytów

To odpowiedź Ubera na medialną burzę, jaka przetoczyła się po mediach w Wielkiej Brytanii. Zaapelowano do niego oraz do ich konkurenta - firmy Ola - by zaoferowali swoim kierowcom zasiłek chorobowy, a także podstawowe prawa pracownicze.

Szkoły będą zamknięte przez dwa tygodnie - również te prywatne
Szkoły zamknięte przez koronawirusa. Szefowie prywatnych placówek zdezorientowani. "Nie wiemy, co robić"

"Ryzyko zakażenia koronawirusem jasno wskazało, jak zagrożeni są pracownicy gigantycznych korporacji, jeżeli zachorują i utracą z tego tytułu wynagrodzenie" - napisał w oświadczeniu poseł Partii Pracy Wes Streeting. Dodał, że pracownicy, którzy nie czują się najlepiej, często są w takich firmach wręcz zmuszani do pracy, przez co narażają na ryzyko siebie i osoby dookoła.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski
Zamknięte szkoły przez koronawirusa. Zobacz, jak wnioskować o zasiłek opiekuńczy

Na Wyspach odnotowano 382 przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2. W wyniku choroby Covid-19 zmarło 6 osób. Natomiast 18 osób całkowicie wyzdrowiało.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2020

JemiołaMinister Zdrowia zapowiada zwiększenie przypadków zakażonych korovirusem. Skoro rząd nie może sobie poradzić z tak małej ilości skażonych, to jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)