Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Epidemia koronawirusa wymusi zmiany w działaniu aptek. Koniec z kontaktem z klientami

155
Podziel się

Apteki przy wydawaniu lekarstw powinny korzystać z okienek do sprzedaży nocnej lub ze specjalnie wyznaczonych stref. Taką rekomendację przedstawiła Naczelna Izba Aptekarska. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem aptekarzy.

Przez epidemię koronawirusa sprzedaż w aptekach ulegnie zmianie.
Przez epidemię koronawirusa sprzedaż w aptekach ulegnie zmianie. (123RF)
bDZGClfV

Sprzedaż tylko za sprawą okienek lub w specjalnie wyznaczonych strefach? Taka przyszłość rysuje się przed aptekami na terenie całego kraju. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum kontakt między klientami a aptekarzem.

"W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19" - tłumaczy NIA.

Okienka do sprzedaży nocnej najczęściej są umieszczone w drzwiach wejściowych aptek. Oznacza to, że klient nabywający medykamenty, nie będzie mieć możliwości wejścia do wewnątrz budynku. To miałoby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

bDZGClfX
Zobacz także: Zobacz też: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

"Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek" - wskazuje Izba.

bDZGClgd

Nowe zalecenie NIA jest skierowane zarówno do aptek ogólnodostępnych, jak i punktów aptecznych.

Na godzinę 16:30 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Jedna osoba zmarła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZGClge
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDZGClgy
KOMENTARZE
(155)
fgh
rok temu
ale to juz powinno wejsc w zycie tydzien temu i to obowiazkowo. Ktory wlasciciel z wlasnej woli tak zrobi przeciez dla niego wazna jest tylko kasa a nie pracownik.
nulka
rok temu
Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zamiast odnieść się do meritum sprawy, czyli braku zabezpieczenia dla sprzedającego to "szarpiecie" autora za niefortunne sformułowanie aptekarz, klient(pacjent). Jak zwykle urażona ambicja - czysto po polsku!!!
JanKa
rok temu
W aptece 1 osoba a na pasażu przed drzwiami do niej kolejka stłoczona z innymi przechodzącymi.
bDZGClgz
wb.
rok temu
I tak dobrze, że nie przez dziurkę od klucza bo przy obecnie stosowanych zamkach nic by nie było można kupić. A należałoby chyba pomyśleć o zaopatrzeniu personelu aptek w stosowne środki ochrony osobistej, dezynfekcję pomieszczeń i tp. Zakupy w aptekach dokonują także ludzie chorzy, którzy powinni być chronieni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi a okienka do "sprzedaży nocnej" mają służyć do pojedynczych zakupów. Dobrze, że to "szacowne gremium"-Izba Lekarska- nie zaleciła lekarzom wyłącznego udzielania porad prze telefon czy internet.
gricha
rok temu
Zlikwidowanie szyb w aptekach gdzie przychodzą głównie chorzy to zbrodnicze działanie wobec personelu aptecznego Dla bliższego kontaktu z pacjentami a tak naprawdę dla forsy poświęciło zdrowie farmaceutów, magistrów i techników. Podajcie proszę nazwisko tego g a d a który za takim rozwiązaniem lobbował i wprowadził tą patologię.
...
Następna strona