Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Epidemia koronawirusa wymusi zmiany w działaniu aptek. Koniec z kontaktem z klientami

Apteki przy wydawaniu lekarstw powinny korzystać z okienek do sprzedaży nocnej lub ze specjalnie wyznaczonych stref. Taką rekomendację przedstawiła Naczelna Izba Aptekarska. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem aptekarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Przez epidemię koronawirusa sprzedaż w aptekach ulegnie zmianie.

Sprzedaż tylko za sprawą okienek lub w specjalnie wyznaczonych strefach? Taka przyszłość rysuje się przed aptekami na terenie całego kraju. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum kontakt między klientami a aptekarzem.

"W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19" - tłumaczy NIA.

Okienka do sprzedaży nocnej najczęściej są umieszczone w drzwiach wejściowych aptek. Oznacza to, że klient nabywający medykamenty, nie będzie mieć możliwości wejścia do wewnątrz budynku. To miałoby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Zobacz też: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

"Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek" - wskazuje Izba.

Pacjent zero zaraził się koronawirusem w Niemczech.
Wracają do kraju z terenów objętych epidemią. Ta mapa pokazuje wszystko

Nowe zalecenie NIA jest skierowane zarówno do aptek ogólnodostępnych, jak i punktów aptecznych.

KNF apeluje o zwiększenie limitu płatności bezgotówkowych.
Koronawirus. Apel w sprawie płatności bezgotówkowych

Na godzinę 16:30 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Jedna osoba zmarła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

133To, że w aptekach nie ma szyb to dziwi mnie od wielu lat. Zawsze przychodzi tam mnóstwo chorych kichających i kaszlących. I nie chodzi tu o … Czytaj całość

12-03-2020

Mgr farm.Panie autorze, co za brak szacunku i wlasciwie podstawowej wiedzy. Farmaceuci handlarzami?? Przed pisaniem artykulow z jakiejs konkretnej dziedziny … Czytaj całość

14-03-2020

grichaZlikwidowanie szyb w aptekach gdzie przychodzą głównie chorzy to zbrodnicze działanie wobec personelu aptecznego Dla bliższego kontaktu z pacjentami … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (155)