Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Epidemia koronawirusa wymusi zmiany w działaniu aptek. Koniec z kontaktem z klientami

155
Podziel się:

Apteki przy wydawaniu lekarstw powinny korzystać z okienek do sprzedaży nocnej lub ze specjalnie wyznaczonych stref. Taką rekomendację przedstawiła Naczelna Izba Aptekarska. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem aptekarzy.

Przez epidemię koronawirusa sprzedaż w aptekach ulegnie zmianie.
Przez epidemię koronawirusa sprzedaż w aptekach ulegnie zmianie. (123RF)

Sprzedaż tylko za sprawą okienek lub w specjalnie wyznaczonych strefach? Taka przyszłość rysuje się przed aptekami na terenie całego kraju. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum kontakt między klientami a aptekarzem.

"W ocenie samorządu aptekarskiego zachodzi uzasadniona konieczność ograniczenia bezpośredniej styczności personelu aptek w kontaktach z pacjentami celem uniknięcia dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19" - tłumaczy NIA.

Okienka do sprzedaży nocnej najczęściej są umieszczone w drzwiach wejściowych aptek. Oznacza to, że klient nabywający medykamenty, nie będzie mieć możliwości wejścia do wewnątrz budynku. To miałoby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Zobacz także: Zobacz też: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

"Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli pacjentom na zachowanie stałego dostępu do leków ratujących zdrowie i życie, przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnego ryzyka dla fachowego personelu aptek" - wskazuje Izba.

Nowe zalecenie NIA jest skierowane zarówno do aptek ogólnodostępnych, jak i punktów aptecznych.

Na godzinę 16:30 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 51 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Jedna osoba zmarła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(155)
fgh
4 lata temu
ale to juz powinno wejsc w zycie tydzien temu i to obowiazkowo. Ktory wlasciciel z wlasnej woli tak zrobi przeciez dla niego wazna jest tylko kasa a nie pracownik.
nulka
4 lata temu
Ludzie zastanówcie się co piszecie. Zamiast odnieść się do meritum sprawy, czyli braku zabezpieczenia dla sprzedającego to "szarpiecie" autora za niefortunne sformułowanie aptekarz, klient(pacjent). Jak zwykle urażona ambicja - czysto po polsku!!!
JanKa
4 lata temu
W aptece 1 osoba a na pasażu przed drzwiami do niej kolejka stłoczona z innymi przechodzącymi.
wb.
4 lata temu
I tak dobrze, że nie przez dziurkę od klucza bo przy obecnie stosowanych zamkach nic by nie było można kupić. A należałoby chyba pomyśleć o zaopatrzeniu personelu aptek w stosowne środki ochrony osobistej, dezynfekcję pomieszczeń i tp. Zakupy w aptekach dokonują także ludzie chorzy, którzy powinni być chronieni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi a okienka do "sprzedaży nocnej" mają służyć do pojedynczych zakupów. Dobrze, że to "szacowne gremium"-Izba Lekarska- nie zaleciła lekarzom wyłącznego udzielania porad prze telefon czy internet.
gricha
4 lata temu
Zlikwidowanie szyb w aptekach gdzie przychodzą głównie chorzy to zbrodnicze działanie wobec personelu aptecznego Dla bliższego kontaktu z pacjentami a tak naprawdę dla forsy poświęciło zdrowie farmaceutów, magistrów i techników. Podajcie proszę nazwisko tego g a d a który za takim rozwiązaniem lobbował i wprowadził tą patologię.
...
Następna strona