Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Etat to przeżytek. Polacy szukają innych rozwiązań

70
Podziel się

Mimo że umowa o pracę na pełen etat nadal daje poczucie bezpieczeństwa, coraz więcej Polaków szuka innych form zatrudnienia. Rozglądamy się za rozwiązaniami bardziej dostosowanymi do potrzeb i dającymi poczucie niezależności.

Pracownicy na drodze do niezależności. Szukają elastycznych rozwiązań
Pracownicy na drodze do niezależności. Szukają elastycznych rozwiązań (Pixabay.com)
bDABxtlx

Aż 29 proc. badanych twierdzi, że woli elastyczne formy pracy - wynika z badania ManpowerGroup, które cytuje "Rzeczpospolita". To oznacza, że już blisko co trzeci Polak poszukujący pracy woli formę zatrudnienia bardziej dostosowaną do własnych potrzeb, jak kontrakt, zatrudnienie projektowe czy pracę na pół etatu. Sytuacja zmienia się dynamicznie, bo jeszcze dwa lata temu był to co czwarty badany (18 proc.).

Jak podkreśla Tomasz Walenczak, dyrektor Manpower, zalety elastycznego modelu pracy dostrzega coraz więcej kandydatów, którzy widzą w tym możliwość lepszego dopasowania pracy do swoich potrzeb, by móc się sprawdzić, rozwijać i realizować inne pasje. W szczególności widać to u przedstawicieli młodego pokolenia, dla którego coraz ważniejsza staje się równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, tzw. work life-balance.

bDABxtlz

Badanie pokazuje ponadto, że elastycznymi formami pracy najbardziej zainteresowane są osoby o wysokich kwalifikacjach, ale też studenci czy rodzice małych dzieci. Co ciekawe, wśród osób wskazujących na potrzebę bardziej elastycznej formy zatrudnienia, tylko niewielki odsetek deklaruje, że obecny pracodawca im to umożliwia.

Nim etat odejdzie do lamusa, minie jeszcze sporo czasu. Wciąż 70 proc. ankietowanych wskazuje, że to właśnie umowa na pełen etat jest dla nich opcją pierwszego wyboru.

Zobacz także: Obejrzyj: Wcześniejsza emerytura dla nauczycieli. Ekspert bezlitosny
bDABxtlF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDABxtma
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(70)
kolo29
rok temu
To jest jakaś propaganda powrotu do umów śmieciowych. O urlopu , a jeżeli chcesz - proszę bardzo , ale nie będziesz miał za te dni płacone. Zwolnienie lekarskie? Proszę bardzo , ale nie pracujesz - nie zarabiasz.Opieka nad chorym bliskim - nie pracujesz -nie zarabiasz!!!
Bez balansu i...
rok temu
Carpw Diem.Brawo,tylko proszę nie dzielić moich składek w przyszłości z ludźmi,którzy nie mają teraz czasu na pracę
Ferd
rok temu
Znowu ktoś próbuje nam wmówić , że śmieciówki są cacy .
bDABxtmb
4444
rok temu
Jednym z głównych powodów niskiej dzietności Polaków jest brak stabilizacji zawodowej
woland
rok temu
po co byc freelancerem? najwiecej niezaleznosci ma bezrobotny!
...
Następna strona