Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

#EUvsVirus: Europa i kraje stowarzyszone zapraszają, by zjednoczyć się w walce z koronawirusem i opracować efektywne rozwiązania antykryzysowe za pomocą technologii

4
Podziel się

Komisja Europejska (KE), GovTech Polska i państwa członkowskie UE zapraszają do udziału w ogólnoeuropejskim hackathonie. Chcemy połączyć innowatorów, partnerów i przedsiębiorców z całej Europy, a nawet świata, by razem opracować innowacyjne rozwiązania i wspólnie walczyć z pandemią koronawirusa i wywołanym przez nią kryzysem społeczno-ekonomicznym.

Oficjalnie hackathon wystartuje w piątek 24 kwietnia po południu.
Oficjalnie hackathon wystartuje w piątek 24 kwietnia po południu.
bEsaMeJN

informacja prasowa

Hackathon odbędzie się w dniach 24, 25 i 26 kwietnia br. Stawia przed uczestnikami wyzwania wymagające krótkoterminowych, aczkolwiek szybkich i skutecznych rozwiązań w odniesieniu do zdrowia i życia, ciągłości działania, pracy na odległość i edukacji, integracji społecznej i politycznej, finansów cyfrowych oraz wszelkich innych wyzwań.

bEsaMeJP

Oficjalnie hackathon wystartuje w piątek 24 kwietnia po południu. Rozpoczęcie zainauguruje relacja na żywo z otwarcia przy udziale Davida-Maria Sassoli’ego, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Apostolosa Tzitzikostasa, Przewodniczącego Komitetu Regionów oraz Maryi Gabriel, Komisarza UE do spraw Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży.

W wydarzeniu uczestniczy 27 państw członkowskich UE, a także Wielka Brytania, Norwegia, Izrael, Szwajcaria, Turcja, Ukraina. Do hackathonu dołączają również Indie czy USA. Ze strony Polski kuratorem jest Dmitrij Żatuchin, Prezes wrocławskiej spółki technologicznej DO OK S.A., będącej inicjatorem i organizatorem wydarzenia HackCrisis (www.hackcrisis.com)
realizowanego w dniach 17-22 marca 2020 roku we współpracy i pod patronatem GovTech Polska.

- Ten ogólnoeuropejski hackathon jest przykładem tego, jak Europa może się zjednoczyć w czasach kryzysu. Zachęcanie do takiego wyrazu solidarności przez naszą społeczność innowatorów jest inspirujące. Nasze najbardziej utalentowane umysły dołożą wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązania na koronawirusa i wspierać naszych obywateli. To europejska innowacja w działaniu. - Mariya Gabriel, Komisarz do spraw Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży, Komisja Europejska

Celem wydarzenia jest realna pomoc społeczeństwom europejskim dzięki wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych wypracowanych przez zespoły z poziomu narodowych konkursów lub inicjatyw, które odbyły się wcześniej.

bEsaMeJV

Partnerem instytucjonalnym hackathonu jest GovTech Polska – działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów międzyresortowy program angażujący społeczność technologiczną w tworzenie rozwiązań dla sektora publicznego i odpowiadający za międzyresortowe projekty w dziedzinie innowacji, nowych technologii oraz cyfryzacji. Kierująca Programem Justyna Orłowska jest również Ambasadorem wydarzenia.

- Choć wirus zmusił Europę i świat do zamknięcia granic, pozostajemy Wspólnotą otwartą na innowacje, współpracę i nowe technologie, a czym jest hackathon jeśli nie uosobieniem tych cech? Świadczy o tym nie tylko udział tysięcy zespołów z ponad 30 krajów, ale też fakt, że mimo rywalizacji typowo konkursowej wszyscy pozostajemy jedną drużyną. Jestem przekonana, że polscy programiści dołożą swoją wirtualną cegiełkę do budowy realnych narzędzi wspólnej walki z wirusem. Wszystkim życzę powodzenia! - Justyna Orłowska, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw GovTech

Zwycięskie rozwiązania zostaną zaproszone do przyłączenia się do platformy Europejskiej Rady ds. Innowacji. Ułatwi ona połączenie wypracowanych rozwiązań z użytkownikami docelowymi (np. szpitalami, szkołami czy firmami) i zapewni laureatom dostęp do inwestorów, fundacji i innych możliwości finansowania z Unii Europejskiej.

Jednoczenie się jest bezcenną wartością, która wielokrotnie udowodniła swoją skuteczność w walce z globalnymi wyzwaniami. #EUvsVirus to naturalna kontynuacja wcześniej zainicjowanych działań na poziomie narodowym oraz mojej misji, by pomagać ludziom, poprawiać ich jakość życia dbając jednocześnie o środowisko, w którym żyjemy. Liczę na to, że dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu tysięcy osób sprawimy, że nasze otoczenie z powrotem będzie bezpieczne. - Dmitrij Żatuchin, współzałożyciel SoDA Polska, CEO DO OK S.A.

bEsaMeJW

Zapraszamy dzisiaj (22.04.2020) o godzinie 13:00, na oficjalny profil https://www.facebook.com/EUvsVirus, gdzie odbędzie się polska konferencja online z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskiej, GovTech Polska, a także partnerów z sektora prywatnego.

Na dzień 22.04.2020 w wydarzeniu zarejestrowanych jest ponad 10.000 uczestników, ponad 1200 mentorów, i kilkuset partnerów instytucjonalnych i prywatnych takich jak: Amazon, Capgemini, Google, EY, Huawei, Lego Ventures, McKinsey&Company, P&G, Samsung, czy Santander, aby pod wspólnym szyldem działać na rzecz walki ze skutkami pandemii koronawirusa.

Na stronie wydarzenia można zgłosić swój zespół lub dołączyć osobiście. Udział w hackathonie #EUvsVirus jest bezpłatny. Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej: https://euvsvirus.org

informacja prasowa

bEsaMeKq
KOMENTARZE
(4)
gov pl
rok temu
Zrobić każde wybory tylko przez "Profil Zaufany Obywatela" na stronach Komisji Wyborczej. Kto za lub przeciw Łapka w Górę lub Dół, Dziękujemy Polacy.
gov_pl
rok temu
Zrobić każde wybory tylko przez "Profil Zaufany Obywatela" na stronach Komisji Wyborczej. Kto za lub przeciw Łapka w Górę lub Dół, Dziękujemy Polacy.
pititi
rok temu
na dobry początek wyłączyć z udziału Chiny i oclić ich produkty zaporowymi cłami, nie minie rok jak światowa gospodarka się podniesie a co najważniejsze będziemy mieli więcej porządnych produktów anie jednorazowych chińskich bubli na rynku
bEsaMeKr
nein
rok temu
Chodzi o 5G