Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Fatalne wyniki spółki Majdana. Dane mówią same za siebie

309
Podziel się:

Spółka Radosława Majdana w kłopotach, jej obroty spadły drastycznie przez pandemię koronawirusa. "To utrudniło, niemal uniemożliwiło sprzedaż". Były sportowiec liczy straty.

Fatalne wyniki spółki Majdana. Dane mówią same za siebie
Spółka Majdana z problemami. Fatalne wyniki finansowe (ONS, ONS)

"W tym niewątpliwie trudnym dla wszystkich, w tym dla biznesu okresie, chciałbym przedstawić Państwu, w imieniu Zarządu spółki Vabun S.A. z siedzibą w Lublinie, raport okresowy za III kwartał 2020 roku zawierający dane finansowe oraz opisujący najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w firmie w okresie objętym raportem" - czytamy w liście, który napisał Radosław Majdan, prezes spółki Vabun.

"Obecna sytuacja nie oszczędza nikogo, ani ludzi, ani podmiotów gospodarczych. Niestety przeciągająca się pandemia COVID-19 wciąż negatywnie wpływa na funkcjonowanie Vabun S.A. utrudniając, czy niemal uniemożliwiając handel perfumami" podkreślił.

Odzwierciedla się to w wynikach finansowych spółki. Przychody netto ze sprzedaży w III kwartale 2020 r. zamknęły się na poziomie 59 622 zł. W tym samym okresie rok temu było to 330 956 zł, więc jest to spadek o 82 proc. w ujęciu rok do roku.

Zobacz także: Obejrzyj: Rząd zabiera się za ważną ustawę. To może być rewolucja

Porównując wszystkie 3 kwartały obecnego roku do tego samego okresu w roku 2019, przychody netto ze sprzedaży wyniosły 583 966 zł w stosunku do 1 392 391 zł, czyli spadły o 64,5 proc. rok do roku.

"W ramach naszej wiedzy i kompetencji staramy się, aby zniwelować skutki pandemii, jakich doświadcza Emitent, jednak bywa to zbyt trudne. Powyższe odbija się wprost na finansach Spółki, która za III kw. 2020 r. wygenerowała znacznie niższe przychody niż w III kw. 2019 r., również sprzedaż za cały okres I-III kw. 2020 r. jest wyraźnie niższa od ubiegłorocznej" - tłumaczy Majdan.

"Powiewem optymizmu jest tutaj dodatni wynik netto, który za raportowany okres wykazała Spółka. W ujęciu I-III kw. 2020 r. zysk netto Emitenta wynosi już 68.988,71 zł, w czym kluczowa okazała się redukcja kosztów oraz współpraca z MBF Group S.A. w zakresie dystrybucji asortymentu okołomedycznego. Jest to pewien sposób na przetrwanie, a jednocześnie utrzymanie bieżącej płynności finansowej oraz zabezpieczenie interesów Emitenta" - zapewnia prezes Majdan.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(309)
Synuś
4 lata temu
Heniuś rośnie jak na drożdżach i już nie długo wyprowadzi biznes na prostą
Jola
4 lata temu
A wsparcie dostał od państwa? bo nie wiem....
elmi
4 lata temu
Majdan, zapisz sie do szkoly biznesu Rydzyka w Toruniu. Podciagniesz sie, jak doic budzet.
ksiegowy
4 lata temu
Panie Majdan. Jest to spółka akcyjna ze sprzedażą na poziomie 1.5 mln zł za trzy kwartały danego roku !!!!!!!!. To jaki jest jest dochód tej spółki akcyjnej ? A nie prościej i taniej byłoby otworzyć indywidualną działalność gospodarczą na osobę fizyczną ? No tak - ale nie byłoby takiego rozgłosu w mediach.
Jan
4 lata temu
Jak on to robi że mu nigdy włosy nie spadają na ziemię ?
...
Następna strona