Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Firmy szukają fachowców. Płacą za rekomendacje

38
Podziel się:

Rynek pracy jest trudny dla pracodawców. Brakuje wykwalifikowanych rąk do pracy. Aż 66 proc. firm z sektora MŚP obawia się pogorszenia swojej sytuacji z powodów kadrowych.

Za polecenie specjalisty można dostać nawet 4 tys. zł premii.
Za polecenie specjalisty można dostać nawet 4 tys. zł premii. (Fotolia, WavebreakmediaMicro)
bETNkImZ

Skuteczne polecenie specjalisty, którego uda się ściągnąć do firmy coraz więcej pracodawców nagradza wysokimi premiami – pisze "Rzeczpospolita". Im bardziej specjalistyczne stanowisko, tym wyższa nagroda dla rekomendującego.

W USA blisko 70 proc. firm stosuje tą metodę wyszukiwania kandydatów do pracy firmach. W cenie są informatycy, budowlańcy, specjaliści od finansów i księgowi.

bETNkInb

Również polskie przedsiębiorstwa pilnie poszukują fachowców. W spółkach IT średnie premie za polecenie pracownika sięgają 4 tys. zł – wskazuje "Rz". W firmach produkcyjnych około 2 tys. zł. Ale system premiowania poleceń działa też w przedsiębiorstwach budowlanych, jak również handlu.

Zobacz także: Obejrzyj: Ukraińcy bez pensji. "Fatalny sygnał. Będziemy zwalczać"
bETNkInh

Aż 66 proc. firm z sektora MŚP obawia się pogorszenia swojej sytuacji z powodów kadrowych. Stąd też konieczność poszukiwania nowych skutecznej rekrutacji jest w cenie. Jak podaje "Rz", 31 proc. pracowników znalazło obecną prace z polecenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETNkInC
praca
rynek pracy
KOMENTARZE
(38)
Gośc
2 lata temu
Żyjemy tylko IT a kranu nie ma kom u naprawić. Pan IT chce mieć glazurę w łazience ale chciałby ją za 2 żł od m2
Ostry
2 lata temu
Pozwoliliście wyjechać ludziom za granice. Pamiętacie bezrobocie 25 % w 2001 . Ludzie chodzili od firmy do firmy a potencjalni pracodawcy ich wyśmiewali . A jak ktoś pracował to za grosze a jak się odezwał to pracodawca mówił na twoje miejsce stoi stu chętnych za bramą. A teraz płaczą ze niema ludzi do pracy.
PAWEŁ
2 lata temu
NIECH PŁACĄ 40-50ZŁ.NA GODZ.I WSZYSCY WRÓCĄ DO KRAJU
bETNkInD
dare
2 lata temu
u nas jak kogos polecisz to bierzesz jego wyplate nowy pracuje za darmo i tak wkolo
KK
2 lata temu
OBNIZCIE OPODATKOWANIE PRACY A POLACY BEDA PRACOWAC
...
Następna strona