Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Astronomiczna kara dla Google. Francja wzięła się za porządki

9
Podziel się:

Francuski urząd antymonopolowy nałożył na Google'a karę za brak negocjacji "w dobrej wierze" z wydawcami prasy. Chodzi o wynagrodzenie dla przedstawicieli mediów z tytułu wykorzystania ich autorskich treści. Koncern wyraził rozczarowanie decyzją urzędu.

Astronomiczna kara dla Google. Francja wzięła się za porządki
Francuski urząd antymonopolowy ukarał Google'a. Koncern zapłaci pół miliarda euro kary (GETTY, Kyodo News)
bEKoDRKd

Francuski urząd ds. konkurencji poinformował we wtorek, że koncern Google będzie musiał zapłacić 500 mln euro grzywny. To efekt braku negocjacji "w dobrej wierze" z przedstawicielami mediów.

- Jest to największa grzywna, jaką kiedykolwiek nałożył Urząd Ochrony Konkurencji za niewykonanie jednej z jego decyzji - podkreśliła szefowa urzędu Isabelle De Silva.

Na decyzję urzędu zdążył już zareagować rzecznik cyfrowego giganta, który wyraził rozczarowanie takim obrotem spraw. W jego ocenie Google działało od początku negocjacji "w dobrej wierze".

bEKoDRKf
Zobacz także: Podatek cyfrowy. Polska nie będzie czekać na Komisję Europejską

- Jesteśmy bardzo rozczarowani tą decyzją, ponieważ przez cały okres negocjacji działaliśmy w dobrej wierze. Ta grzywna nie odzwierciedla podjętych wysiłków ani rzeczywistości korzystania z treści wiadomości na naszej platformie - powiedział agencji AFP rzecznik Google.

bEKoDRKl

- Decyzja ta dotyczy głównie negocjacji, które miały miejsce między majem a wrześniem 2020 roku. Od tego czasu kontynuujemy współpracę z wydawcami i agencjami informacyjnymi, aby znaleźć wspólną płaszczyznę - przekonywał rzecznik.

To pierwsza tego typu decyzja podjęta przez jakikolwiek organ europejski w sprawie praw pokrewnych, w następstwie przepisów europejskich wprowadzonych w 2019 roku. Francja jako pierwsza zaimplementowała je do swojego prawa krajowego - pisze AFP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKoDRKG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
krakus
3 miesiące temu
bardzo dobrze!!! u nas gdyby się tak nie bali - też im powinni przylożyć. chcą zlikwidować TVN żeby nie informowała o szwindlach z nowogrodzkiej, ale googla czy innego facebooka nie chcą tykać. ot cała hipokryzja pisuara. a żabojady się nie opie . . . z biznesowymi sprawami a polityka ich wali. bo wiedzą że demokracja to podstawa. u nas złób to podstawa
Alizee
3 miesiące temu
Wirus Sars uderzyl Macronowi do glowyNa miejscu Googla wylaczylbym przegladarke na terenie Francji i nalozyl dodatkowe sankcje celne na auta francuskie i wina i odziez
Ali
3 miesiące temu
Abc
bEKoDRKH
Alojz
3 miesiące temu
500 mln. Żeby tylko udźwignęli ten ciężar. Kupa śmiechu, z przewagą kupy.
jan
3 miesiące temu
Po co gaz ze smieci jak można z tej zgnilizny z PO NAROBIĆ GAZU ILE SIĘ CHCE tyle że dużo będzie smrodu ale za darmo.