Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich. 56 mln złotych na wsparcie młodych

W ciągu 12 lat działalności Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich przekazała łącznie 56 mln zł dla młodych osób, które są poszkodowane przez los oraz wybitnie zdolne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich wspiera młodych i zdolnych w potrzebie. Przekazała już 56 mln zł (Fot: Andrzej Stawiński/Reporter)

W ramach trzech programów fundacji, pomoc otrzymało blisko 2,5 tys. podopiecznych. A osób, które dzięki zaangażowaniu fundatorów mają szanse nie tylko na wyjście z trudnej życiowej sytuacji, ale także na realizację marzeń, stale przybywa - czytamy w komunikacie Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, która podsumowała właśnie swoją działalność w 2018 r. Obecnie fundacja wspiera 300 osób.

Fundacja rozpoczęła działalność w 2007 r. i od tego czasu przeznaczyła już 56 mln złotych swoim podopiecznym. Jednym z jej flagowych projektów jest program "Bądź samodzielny", w ramach którego pomoc otrzymują młode, poszkodowane przez los osoby. Program wspiera w rozwiązywaniu konkretnych problemów i ułatwia osiągnięcie samodzielności poprzez ukończenie studiów, zdobycie zawodu i zaistnienie na rynku pracy.

- Postanowiłem postawić na młodych ludzi i zainwestować w ich zdrowie i edukację. Te dwie drogi mają prowadzić w jednym kierunku – w stronę samodzielności, która da im szansę na rozwijanie talentów i budowanie własnego życia. Chciałem podzielić się z nimi tymi wartościami, które sam cenię najbardziej: wolnością i niezależnością - powiedział cytowany przez fundację dr Leszek Czarnecki, biznesmen i przewodniczący rady fundacji.

Obejrzyj: Tańsze wakacje. "Przed wyjazdem trzeba sprawdzić, co oferuje bank"

Tylko tym programem od początku istnienia fundacja objęła 1,5 tys. osób i przekazała na ten cel 11,5 mln zł. Inny projekt wspiera utalentowaną młodzież, która znajduje się u progu dorosłego życia. W ramach programu "Indeks Start2Star" przyznawane są stypendia na cały okres studiów dla wybitnie uzdolnionych maturzystów z niezamożnych rodzin, którzy kontynuują naukę na najlepszych uczelniach w Polsce. Fundacja pomogła wykształcić się już 204 podopiecznym, na co przeznaczyła ponad 12,5 mln zł. Tylko w 2018 r. na cele stypendialne przeznaczono ponad 1,2 mln złotych.

Fundacja uruchomiła też nowy program: "Start2Staż" - jest skierowany do studentów czwartego lub piątego roku studiów oraz absolwentów szkół wyższych, stypendystów programu "Indeks Start2Star". Dostają oni szansę pracy w przedsiębiorstwach należących do Czarneckiego.

Do tego fundacja wspiera także liczne organizacje, które również pomagają potrzebującym. To przede wszystkim domy dziecka, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńcze, zakłady opiekuńczo - lecznicze, hospicja, szpitale, szkoły, rodzinne domy dziecka i wiele innych. Fundacja jest organizacją non-profit, a swoją działalność prawie w pełni (99 proc.) opiera na prywatnym kapitale przekazanym przez Jolantę i Leszka Czarneckich.

Jak dodano, Czarneccy również osobiście angażują się w programy badań i leczenia raka trzustki oraz białaczki. Na ten cel w latach 2015-2017 przekazali w Polsce, a także na świecie, blisko 1,5 mln dolarów oraz 146 tys. funtów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-07-2019

BabaTo mi się bardzo podoba. Mam i dziele się . Brawo

23-07-2019

Maciej SawczukMożna by powiedzieć, że to nic dziwnego bo przecież mają kupę kasy. Ja się jednak zapytam ile znacie takich osób?Takich biznesmenów jak Leszek … Czytaj całość

24-07-2019

NataliaPracuję w domu dziecka i uwierzcie mi – to nie jest przyjemny widok zwłaszcza kiedy na wszystko brakuje pieniędzy. Dzięki pomocy fundacji radzimy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (269)