Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Idea Bank naruszył prawo? Jest postępowanie

139
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank m.in. ustawy "Prawo bankowe" oraz rozporządzeń ministra finansów.

W ubiegłym roku bank miał 1,9 mld zł skonsolidowanej straty netto.
W ubiegłym roku bank miał 1,9 mld zł skonsolidowanej straty netto. (East News, Piotr Hukało)

Postępowanie może skutkować nałożeniem na bank kary finansowej. Przepisy, które bank miał naruszyć, dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi. Postępowanie dotyczy również stworzenia przez bank „zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi”.

Przypomnijmy, że należący do Leszka Czarneckiego Idea Bank był zaangażowany w sprzedaż feralnych obligacji Get Back. Bank twierdzi, że występował jedynie w roli pośrednika.

Idea bank od dłuższego czasu pogrążony jest w głębokim kryzysie. W ubiegłym roku bank miał 1,9 mld zł skonsolidowanej straty netto. Dotychczasowe próby ratowania banku zdały się na nic. KNF nie zgodził się na fuzję z Getin Noble Bankiem. Nie udało się również pozyskać inwestora.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(139)
fgardherhera
4 lata temu
nareszcie za morde i do wizienia
Ttt
4 lata temu
Tak się kończy agresywną polityka przeciwko klijentom
ja
4 lata temu
Bankierzy niskimi stopami procentowymi hodują dłużników, którzy biorą kredyty na potęgę. Potem stopy podniosą i wszytko im zabiorą. Gdy nie mamy pieniędzy na coś, tzn. że nas nie stać. Problemem nie jest pożyczka, lichwiarze czy windykatorzy i komornicy, tylko brak dochodów pożyczkobiorcy i nadmierne wydatki. Nie rozwiąże tego problemu kolejny dług. To także oznacza, że nie umieliśmy oszczędzać. Więc jak po wzięciu kredytu będzie? Nagle nauczymy się oszczędzać? Branie kredytów przez ludzi ze złymi nawykami prowadzi ich potem do problemów. Przeczytajcie sobie ksiazke „Emerrytura nie jest Ci potrezbna” Jest o zarządzaniu pieniędzmi, Żeby ludzie nauczyli się zarządzać ograniczonymi zasobami (pieniędzmi), skutecznego oszczędzania i inwestowania, by zbudować majątek a nawet finansową wolność.
Obywatel
4 lata temu
S Z O K ! Jak ten facet do tej poey egzystował ? Co jeszcze się dowiemy na temat Czarneckiego ?
Mart74
4 lata temu
a co z Chrzanowskim, z aferą w KNFie, pisowskie syny
...
Następna strona