Notowania

Idea Bank naruszył prawo? Jest postępowanie

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank m.in. ustawy "Prawo bankowe" oraz rozporządzeń ministra finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W ubiegłym roku bank miał 1,9 mld zł skonsolidowanej straty netto. (Fot: Piotr Hukało)

Postępowanie może skutkować nałożeniem na bank kary finansowej. Przepisy, które bank miał naruszyć, dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi. Postępowanie dotyczy również stworzenia przez bank „zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi”.

Przypomnijmy, że należący do Leszka Czarneckiego Idea Bank był zaangażowany w sprzedaż feralnych obligacji Get Back. Bank twierdzi, że występował jedynie w roli pośrednika.

Idea bank od dłuższego czasu pogrążony jest w głębokim kryzysie. W ubiegłym roku bank miał 1,9 mld zł skonsolidowanej straty netto. Dotychczasowe próby ratowania banku zdały się na nic. KNF nie zgodził się na fuzję z Getin Noble Bankiem. Nie udało się również pozyskać inwestora.

Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: idea bank, wiadomości, gospodarka, knf
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-07-2019

WasylA gdzie jest Jola, to już nie będzie milionerową

17-07-2019

Marta88Taka kara za to, że nie poszedł na układziki z PIS-em.

17-07-2019

onPIS zniszczy Czarneckiego. Takie mamy Państwo prawa....dzisiaj bank, ale jutro nawet szary człowieczek może wpaść w sidła naszego Państwa, które go … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (139)