Notowania

Fuzja Orlenu z Lotosem. Koncern wciąż liczy na połączenie do końca roku

Komisja Europejska oczekuje od PKN Orlen głębszych analiz i dalszych rozmów, ale płocki koncern w dalszym ciągu zakłada, że do przejęcia kontroli nad Grupą Lotos dojdzie do końca roku - przekonuje prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes Orlenu Daniel Obajtek wciąż wierzy, że do fuzji dojdzie do końca roku.

W związku z obawami o zachowanie zasad konkurencji, PKN Orlen może spotkać się z długimi i trudnymi rozmowami z Komisją Europejską. Bruksela obawia się bowiem, że połączenie dwóch potężnych firm naruszy te zasady. Jak przekonywał w czwartek Reuters, unijni komisarze mogą wszcząć czteromiesięczne dochodzenie w sprawie planowanej fuzji.

PKN Orlen liczył na szybką zgodę KE, najlepiej do połowy 2019 roku, tak by mógł dokonać połączania do końca grudnia. Oficjalnie jednak polska firma poprosiła Komisję o zatwierdzenie fuzji dopiero w środę. Mimo to, jak podaje Polska Agencja Prasowa, płocki koncern na razie wciąż podtrzymuje zakładany harmonogram.

PKN Orlen w dalszym ciągu zakłada, że do przejęcia kontroli nad Grupą Lotos dojdzie do końca roku, choć Komisja Europejska oczekuje głębszych analiz i dalszych rozmów - poinformował PAP prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Obejrzyj: Fuzje i przejęcia w Polce i Europie. Tłumaczy Maciej Jacenko

W środowym komunikacie PKN argumentował, że jego umowa nie zaszkodzi konkurencji.

Państwowy PKN zapowiedział już w zeszłym roku, że planuje kupić przynajmniej 53 proc. udziałów konkurencyjnego Lotosu. Jak sugeruje Reuters, wątpliwości KE może budzić jednak ich łączny udział w rynku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2019

KOrupcjaTo już się robi chore, wszędzie Unia, czy Polska jeszcze istnieje?

05-07-2019

RumcajsA braciszek Obajtka dokona fuzji Lasu Kabackiego i Puszczy Białowieskiej...

06-07-2019

PytanieA ile na tym zarobi ten prezes bez majtek?

Rozwiń komentarze (37)