Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fuzja państwowych gigantów: Orlenu, PGNiG i Lotosu. Powstanie multienergetyczny koncern

- Trwają analizy optymalnej struktury połączenia PGNiG z Orlenem i z Lotosem. Tutaj wiodącą rolę ma PKN Orlen, a wszystko odbywa się pod nadzorem ministra aktywów państwowych - powiedział Paweł Majewski, prezes PGNiG. - Spodziewamy się, że te wszystkie prace w optymistycznym wariancie mogą w połowie przyszłego roku skutkować dojściem fuzji do skutku - powiedział w rozmowie z money.pl przeprowadzonej podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Co to oznacza dla akcjonariuszy? - Myślę, że to będzie wymierna korzyść - odparł Majewski. - W zamian za akcje dotychczas posiadanych spółek zyskają akcje multienergetycznego koncernu, potężnego, zdywersyfikowanego, zdolnego do konkurowania na rynkach zagranicznych, zdolnego do podjęcia ogromnych inwestycji - przekonywał.

941 reakcji
160
469
312
Podziel się
Komentarze (312)
zobacz więcej komentarzy (312)
KOMENTARZE
(312)
Edith
6 miesięcy temu
A co z naszymi SUROWCAMI MINERALNYMI dlaczego odbieracie POLAKOM co ich - oddając te "skarby" w obce ręce. Po czyjej stronie stoi rzad? Bo na pewno nie jest po STRONIE OBYWATELI, POLSKI> Będziemy dziadami i niewolnikami zostanie nam bieda i ubóstwo. Jak można się wyzbyć tego co jest wręcz bezcenne i mogło zapewnić dobrobyt i rozwój dla POLSKI?POLAKÓW!
Masakra
6 miesięcy temu
Czytam wasze komentarze i nie wierzę że tego nie widzicie. Lotos był w pięćdziesięciu dwóch procentach (52 procent) Skarbu Państwa! Skarb Państwa ma tylko trzydzieści pięć procent (35 procent!!!) udziału w PKN Orlen. Fuzja Orlenu i Lotosu to JAWNA prywatyzacja spółki skarbu państwa. Z czego się cieszyć?! To samo chcą zrobić z PGNiG. Na to już nie pozwolimy !!! Państwo ma 70 procent udziałów w PGNiG. Ma to również przejąć PKN Orlen!!! To jest sprzedawanie naszych polskich spółek obcym - zagranicznym kapitałom! A wy się cieszycie.
szarcia
rok temu
powstanie wielki koncern ale to dobrze, rozwoj firmy jest wazny a Obajtek podejmuje dobre decyzje
cytryna
2 lata temu
mysle ze to bardzo dobra wiadomosc, fuzja kojarzy sie wszystkim z wyzszymi cenami ale prawda jest taka ze ceny w gore beda szly tak czy siak, od wielu lat sie to zmienia i fuzje nie maja tu znaczenia dla nas szaraczkow, dla firmy super sprawa, rozwoj jest na plus
słonecznik
2 lata temu
Cisną do przodu z tym rozwojem ! Az w szoku jestem ze tak dobrze im idzie
...
Następna strona