Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Galopada cen" na rynku nieruchomości. Rząd zamierza temu przeciwdziałać

Rynku nieruchomości koronawirus się nie ima. Ceny za metr kwadratowy dynamicznie rosną i zapowiada się, by miały się zatrzymać. Anna Kornecka, wiceminister rozwoju, pracy i technologii przyznaje, że rząd dostrzega problem i zamierza mu przeciwdziałać, czy to przez programy dofinansowujące nabywców, czy też poprzez uwolnienie atrakcyjnych gruntów dla deweloperów. Kornecka w programie "Money. To się liczy" podkreśliła, że rząd będzie też przeciwdziałać wykupowi pakietu mieszkań przez zagraniczne fundusze, czy inwestorów. - Po co regulacja ustawowa? Przede wszystkim po to, by wpuścić polskich kapitał na rynek - wyjaśniała Kornecka.

478 reakcji
6
14
458
Podziel się
Komentarze (458)
zobacz więcej komentarzy (458)
KOMENTARZE
(458)
Ewa
rok temu
Jeżeli rząd chce pomóc to niech wprowadzi ulgę budowlaną ale dla wszystkich nie tylko młodych. Wiele osób odkładało całe życie aby sobie mały domek wybudować albo pomoc dzieciom, które nie mają własnych wystarczających dochodów. Teraz są w kropce i jeszcze ten niski próg podatkowy. Jak na razie to nie ma za co chwalić rządu.
Waldek
rok temu
Komu zależy na niższej cenie gruntów i mieszkań?. Już na pewno nie PiSowi. Przecież to wyższe wplywy do budzetu a na ich + trzeba mieć. Przed wyborami to + plusem będzie poganiac
RUMCAJS
rok temu
ceny będą jak na zachodzie jeszcze trochę
dziadek
rok temu
Rząd niech wpłynie najpierw na ZUS aby przestał wyliczać mężczyznom wiek dalszego życia do 83 lat !!!! Inaczej więcej na PiS nie zagłosuje.
wixi
rok temu
Wprowadzić 90% podatek drożyźniany 90% od podwyżki cen
...
Następna strona