Trwa ładowanie...
bEKJivlx
Notowania
Przejdź na

Gaz będzie tańszy. Dobra informacja od prezesa URE

Jednak nie wszystko zdrożeje w 2021 roku. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Rafał Gawin powiedział w programie "Money. To się liczy", że ceny gazu w przyszłym roku spadną. - W przeciwieństwie do prądu, mamy tu dobre informacje. Zatwierdziliśmy taryfę, która jest taryfą spadkową. Następuje obniżenie taryfy w części obrotu i sprzedaży gazem, to średnio ok. 4,5 proc. Oczywiście dla klienta końcowego to oznacza nieco mniejszy spadek cen, będzie to ok. 2 proc. dla odbiorców gazu o najmniejszym zużyciu, czyli do gotowania. W przypadku osób, które zużywają więcej, czyli np. używają gazu również do ogrzewania pomieszczeń, będzie to spadek o ok. 3 proc. Będziemy przyglądali się sytuacji na rynku gazu, obecna sytuacja nie uzasadnia wzrostów, a raczej uzasadnia obniżki. Prawem każdego przedsiębiorcy jest zwrócenie się o korektę taryfy, dajemy sobie czas - powiedział Gawin w rozmowie z money.pl.

31 reakcji
0
0
31
Podziel się
Komentarze (31)
zobacz więcej komentarzy (31)
bEKJivlJ
KOMENTARZE
(31)
boguś
10 miesięcy temu
Gaz tańszy????...wcale w to nie wierzę!!!!!!!!....końcowy rachunek będzie w związku z tymi obniżkami i tak wyższy.Już to nie raz przerabialiśmy!!!...Zaraz wzrośnie abonament, składniki przesyłowe,jakieś mocowe itp.itp!!!!!
...
10 miesięcy temu
Prąd zdrożeje miesięcznie o 20zł, za to gaz będzie tańszy o 2zł. SUPER! BRAWO RZĄD! Będzie się czym chwalić.
profesor
10 miesięcy temu
PGNIGE miesza gaz ziemny z tanim azotem i innymi tanimi mieszankami tak wyjda na swoje! Politechnika krakowska robila badania gazu i wyszlo ze dodaja tanie gazy. PIS potrafi musza miec kase dla prezesow i rodzin PIS w panstwowych firmach.
bEKJivmb
koko
10 miesięcy temu
PIS opowiada o 2% a wczesniej zamiast rozliczen na m3 jak jest na licznikach zrobili przeliczenia na kW i jakies taryfy wymyslne, oplaty przesylowe. Nie idzie sie polapac tak namieszali ze bylo co roku wiecej. Prad mial byc w tej samej cenie ale po cichu podnosili poszedl o 80%. Od nowego roku 15 nowych podatkow CIT prad. A oni sobie kupuja nowe limuzyny dla PIS dzialaczy.A Blaszczak kupil 700 nowych samochoduw dla wojska. Ale o lodowkach na szczepionki nie mieli kasy ani czasu myslec. Kupia u mafi zbrojeniowej tak jak respiratory.
mario
10 miesięcy temu
Ale wielka obniżka. Zaoszczędzimy pewnie 20 zł na miesiąc.
...
Następna strona