Notowania

s7
16.05.2019 21:31

GDDKiA zrywa dwie umowy. Budowa kluczowych ekspresówek zagrożona

Terminy oddania dwóch odcinków dróg ekspresowych są zagrożone. GDDKiA zerwała umowy z wykonawcą fragmentu S7 w okolicy Warszawy i S61 w woj. mazowieckim i podlaskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Budowa odcinków S7 i S61 zagrożona (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

"Po wielokrotnych wezwaniach generalnego wykonawcy, firmy Rubau Polska sp. z o.o., do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na odcinkach S7 węzeł Warszawa Lotnisko – węzeł Lesznowola oraz S61 Podborze – Śniadowo GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umów z wykonawcą tych inwestycji" - poinformowała w specjalnym komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Blisko pół tysiąca kilometrów nowych dróg - tyle mieli dostać kierowcy w 2019 roku. Ale będzie mniej.
Drogi ekspresowe i autostrady opóźnione. Sprawdziliśmy, które trasy zostaną otwarte w najbliższym czasie

Komunikat dla kierowców oznacza tylko jedno - konieczność uzbrojenia się w cierpliwość. Oba fragmenty nowych ekspresówek miały być jednymi z kluczowych - to bowiem "wylotówka" z Warszawy oraz początek Via Baltiki. GDDKiA nie ukrywa, że zerwanie umów oznacza "zagrożenie" zaplanowanych terminów (już dziś wynoszą po kilka miesięcy).

Pierwszy z odcinków, z którego zejść musi firma Rubau Polska to niespełna siedmiokilometrowy fragment S7, który miał powstać za 221 mln zł do marca 2021 r. Jeśli nie zostanie, to domknięcie w terminie "ekspresówki" z Warszawy do Radomia i dalej do Krakowa okaże się niemożliwe.

Obejrzyj także: Wyboista droga do euro. "Potrzebna jest zmiana Konstytucji"

Z kolei niespełna 20-kilometrowy drogi S61 miał stanowić początek drogi Via Baltica. Zgodnie z projektem droga odgałęzia się od istniejącej S8 w węźle Podborze i kieruje do granicy z Litwą. Zerwanie umowy z generalnym wykonawcą oznacza, że zaplanowany na listopad przyszłego roku termin zakończenia robót jest zagrożony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: s7, s61, ekspresówki, budowa dróg, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2019

aaaaMogliby tej do Lublina nie budować. Zawsze to mniej lubelasów w moim mieście.

16-05-2019

JoannaAle te odcinki nawet nie zostały zaczęte, więc o co chodzi? Urząd nie wydał zrid. I terminy i tak nie zostaną dotrzyane. Cała s61 i s7 podwarszawą … Czytaj całość

16-05-2019

m-53Ale nie zerwanie umowy, która nie jest realizowana, grozi jeszcze większymi opóźnieniami. A odcinek S7 nie jest chyba tak bardzo potrzebny póki nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (8)