Notowania

praca
21.10.2019 19:21

Główny przeciwnik handlu w niedziele ma nowego wroga: cyfrową inwigilację

Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność" skutecznie wywalczył wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Teraz chce zająć się problemem inwigilowania pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Alfred Bujara apeluje do rządu o pomoc w walce z inwigilowaniem pracowników. (Fot: Jan Bielecki)

Przedstawiciele związków zawodowych w Amazon twierdzą, że każdy ruch pracownika centrum dystrybucyjnego jest monitorowany. Gdy ktoś porusza się po magazynie, to system wylicza, czy porusza się wystarczająco szybko i pracuje według indywidualnie przygotowanych norm.

Przykład? Praca w granicach 100-80 proc. normy grozi upomnieniem, a po jakimś czasie zwolnieniem. 100-120 proc. normy jest pozytywnym wynikiem

O swoich problemach opowiadali w poniedziałek w warszawskiej siedzibie Solidarności - pisze portal wiadomoscihandlowe.pl. Przedstawiciele związków zawodowych, ale także eksperci z UODO, prawnicy i przedstawiciele rządu zgodnie wskazują, że sytuacja jest alarmująca i najwyższa pora zając się problemem.

Obejrzyj: Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Alfred Bujara twierdzi, że pracownicy z Niemiec czy Wielkiej Brytanii nie doświadczają w pracy takich warunków. Dlatego - jak podkreśla - aby dokonała się zmiana, potrzebne jest zaangażowanie rządu.

- Związki są słabe, bo związkowców się wyrzuca z zakładów pracy. System sądownictwa kuleje, związkowców nie dopuszcza się do pracowników Związkowcy nie mogą zatem spełniać swoich podstawowych obowiązków, tzn. pomagać pracownikom - mówił Bujara.

Jak dodał: - Żyjemy chyba w jakimś pozaeuropejskim świecie, nie jesteśmy słyszalni. Podstawowe pytanie: czy ktoś nam pomoże? Bo bez pomocy rządu nie jesteśmy w stanie tej sytuacji zmienić. Mówiłem o tym wielokrotnie i pani Rafalskiej i obecnej minister pracy. Mówimy o tym niejednokrotnie, tylko trzeba przejść do czynów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, alfred bujara, amazon
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

JotesKościelny kundelek ujada ku uciesze czarnych szamanów.

21-10-2019

pepe11ponoć komunizm w Polsce zakazany , co z Bujarą ?

21-10-2019

tedPisokracja - dewastacja .

Rozwiń komentarze (34)